Абордажна кішка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Солдат споряджає гак
Давня японська металева кагінава — гак для підіймання.
Ланцюгова кішка — використовується для піднімання кабелю з морського дна.

Абордажна кішка (абордажний гак) — це пристрій з кількома гачками (відомі як лапи), які прикріплені до мотузки; її кидають, спускають, топлять, вистрілюють або кріплять напряму руками, для того щоб хоча б одна лапа заціпилася і трималася. Зазвичай, кішки використовуються для тимчасового забезпечення закріплення кінця мотузки. Ними також можна піднімати затонулі предмети. Історично абордажні крюки використовували під час морських битв, щоб захопити такелаж корабля і таким чином останній взяти на абордаж.

Загалом це вісь з отвором («вухом») для кріплення до мотузки і трьома лапами з іншого боку, розташованих таким чином, щоб хоча б одна з лап могла закріпитися за ціль. Деякі сучасні конструкції гаків мають складані лапи, щоб не чіплятися за сторонні предмети. Більшість гаків кидають руками, але інколи у рятувальній роботі використовують гармати на стисненому повітрі (наприклад, Plumett AL-52), мортири або ракети.

Абордажні крюки використовують сапери для руйнування тактичних перешкод. За такого використання крюк запускають вперед на перешкоду, тягнуть назад для детонування мін і витягують проводи розтяжок або колючий дріт. Для цього потрібно дві речі; зброя і гвинтівковий гак, одиночний гак який вставляють у дуло штурмової гвинтівки M4/M16 або арбалетний варіант гака[1].

За допомогою крюка можна розчистити до 99 % розтяжок за один прохід[2].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. SAA Crossbow Launched Grapnel Hook. Архів оригіналу за 15 липня 2011. Процитовано 15 липня 2011. 
  2. Field Manual 3-34.2 Combined Arms Breaching Operations. 31 August 2000.