Алкогольна трагедія в Гуджараті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Алкогольна трагедія в Гуджараті (англ. Gujarat hooch tragedy) — трагедія, що відбулася в червні 2009 року в індійському штаті Гуджарат та привела до загибелі 136 осіб[1] через споживання самогону.

З 1961 року в штату заборонене стоживання алкогольних напоїв через таке бажання Махатми Ганді. Загальні втрати податкових доходів штату через закон склали близько 30 млрд рупій[2].

Однак самогон, відомий тут як hooch, виробляється у великих кількостях, можливо під контролем поліції штату[3]. В результаті у штаті відбулося кілька випадків отруєння, що разом привели до загибелі понад 400 осіб[4]. З метою боротьби з алкогольною мафією, уряд штату сформував у 1996 році Департамент заборони, який, проте, було скасовано в 2006 році через нестачу кадрів. Під час його дії, однак, не було зареєстровано жодних випадків отруєнь[5].

7 червня 2009 року 10 осіб померли від отруєння у місті Берхампутра[6], в результаті споживання самогону, виробленого в оселі Арвінда Соланкі, що також вмер через споживання свого продукту. Наступного дня померло ще 33 особи[7], в станом на 12 червня число смертей досягло 120[8]. 276 осіб потрапило до лікарень, близько 100 з них — до реанімації[9]. Понад 1000 літрів самогону, що містив метанол, потрапило до Ахмедабада з Мохаммадабада[10].

Після трагедії поліція здійснила понад 8000 рейдів у штаті, заарештувавши 6713 осіб за порушення заборони[11]. 14 червня вона виявила, проте, що Вінод Чаухан, головний постачальних отруєного алкоголю, зумів втекти зі штату[12].

Після трагедії були висловлені вимоги відновити контроль за споживанням алкоголю[13]. Проте Віджай Малла, председатель United Breweries, озвучив думку прихильників алкоголю і виступив з критикою уряду штату, стверджуючи що заборона ніколи не працюватиме у вільній країні[14]. Під час скандалу виявилося, що навіть Расік Парамар, председатель партії Бхаратія джаната парті в регіоні, був одним з головних постачальників самогону у штаті[15]. Однак уряд штату запросив парламент прийняти закон про смертну кару за порушення закону[16].

Посилання[ред.ред. код]