Самогон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Самогонний апарат

Самогон, також сивуха, первак — міцний (40 - 60%) спиртний напій домашнього виробництва, що виготовляється шляхом перегонки браги через саморобні або заводського виробництва апарати.

Брага отримується при спиртовому бродінні за допомогою дріжджів з продуктів, що містять цукор або оцукрюванням сировини, що містить крохмаль. Це може бути жито, цукор, картопля, фрукти, буряк та інше.

Самогонний апарат[ред.ред. код]

Самогонщик за варінням самогону
Пам'ятник самогонному апарату в Києві на вулиці Тургенєвській

Самогонний апарат — набір технічних пристроїв для виготовлення самогону в домашніх умовах. З технічної точки зору самогон є продуктом дистиляції браги. А отже самогонний апарат — дистилятором.

Велетенський самогонний апарат у тайзі.[1]

Попередження[ред.ред. код]

Як правило, міцні спиртові напої домашнього приготування містять шкідливі для людського організму речовини. Вважається, що без застосування спеціальних технологій у домашніх умовах їх неможливо видалити із напоїв. Тому рекомендується вживати лише ті міцні напої, які виготовлені промисловим способом.[джерело?]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Біля смт Пойковський, Ханти-Мансійський автономний округ, СРСР. 1970 рік. Сконструйований та виготовлений бійцями студентського будівельного загону Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Алкоголь Це незавершена стаття про алкогольні напої.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.