Амстердамський вільний університет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

[1]

Амстердамський вільний університет
VU
VU-campus-02.jpgКампус університету
Оригінальна назва Vrije Universiteit Amsterdam
Тип університет
Країна Flag of the Netherlands.svg Нідерланди
Розташування Амстердам (община)[d]
Засновано 1880
Засновник Abraham Kuyper[d]
Адреса Амстердам
Сайт vu.nl/home/index.cfm

Амстердамський вільний університет (нід. Vrije Universiteit Amsterdam) — університет в Амстердамі, Нідерланди. Розташований у передмісті Бейтенфелдерт за декілька кілометрів на південь від центру Амстердама. При університеті діє ряд спеціалізованих науково-дослідних інститутів, серед яких найбільш відомий Міжнародний інститут соціальної історії, який володіє унікальними архівами з політичних рухів сучасної епохи.

Історія[ред.ред. код]

Був заснований в 1880 році Абрахамом Кайпером як перший протестантський університет Нідерландів. Кайпер — голландський політик, журналіст, прем'єр-міністр Нідерландів з 1901 по 1905 роки. Викладав теологію, був першим ректором.

Vrije Universiteit дослівно перекладається як Вільний університет, що означає його незалежність як від держави, так і від церкви.

Як і у всіх акредитованих університетах Нідерландів, студенти вносять плату за навчання (встановлену державою), яка на сьогоднішній момент (2007 рік) становить приблизно 2000 $ / рік для студентів з Євросоюзу і 12 000 $ / рік для студентів з інших країн. Більшість голландських студентів отримують гранти або позички від уряду, які покривають витрати на навчання і проживання. Попри те, що серед нинішніх студентів та викладацького складу є представники багатьох релігій, через свою протестантську спадщину Вільний університет робить особливий акцент на соціальному і культурному значенні освіти. Багато викладачів пропонують курси, в яких йдеться про історичні, соціальні й культурологічні питання, пов'язаних з їхнім предметом. Наприклад, курс «Соціальні аспекти науки», розглядає значення науки для суспільства, моральність, а також родинні питання.

Знамениті викладачі[ред.ред. код]

  • Таненбаум, Ендрю — професор інформатики, очолює групу розробників комп'ютерних систем, Ph. D., автор ОС Minix.

Посилання[ред.ред. код]

  • Ця сторінка має Властивість Вікіданих P910: основна категорія теми сторінки із значенням "Category:Vrije Universiteit", але не має ні назви українською мовою ні відповідника в Українській Вікіпедії. Виправити це, за необхідності, можна за посиланням d:Q8907137. Вимкнути це повідомлення можна вказавши у картці параметр |mcat=-.