Апама II

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Апама II
дав.-гр. Ἀπάμα
Народилася 292 до н. е.
Померла 3 століття до н. е.
Діяльність політична діячка
Титул королева[d]
Батько Антіох I
Мати Стратоніка Сирійська
Брати, сестри Антіох II Теос, Стратоніка Македонська і Селевк
У шлюбі з Магас
Діти Береніка II

Апама II (бл. 292 до н. е. — після 249 до н. е.) — цариця Кирени у 250249 до н. е.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походила з династії Селевкідів. Донька Антіоха I, царя Держави Селевкідів, та Стратоніки. Народилася близько 292 року до н. е., ймовірно в Антіохії. У 275 або 274 році до н. е. вийшла заміж за Магаса, царя Кирени, чим скріпила союзу між двома державами. Підтримувала чоловіка у боротьбі з Єгиптом.

У 250 році до н. е. після смерті чоловіка разом з донькою Беренікою стала царицею Кирени. Втім не мав достатньо авторитету для протистояння зазіханням Єгипту. Тому вона розірвала заручини доньки з Птолемеєм III, видавши її заміж за свого стрийка Деметрія. Останній став зміцнювати царську владу, що викликало невдоволення знаті. Водночас Апама стала коханкою Деметрія, що обурило її доньку Береніку. Тому остання 249 року до н. е. приєдналася до змови, в результаті якої Деметрія було вбито, Апаму II арештовано. Повновладною царицею стала Береніка II, що вийшла заміж за Птолемея III того ж року. Саму Апаму відправлено під охороною до Александрії Єгипетською. Подальша її доля невідома.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Werner Huß: Ägypten in hellenistischer Zeit 332–30 v. Chr., C. H. Beck, München 2001, ISBN 3-406-47154-4, S. 266 und 333f.
  • Heckel W., Who's who in the age of Alexander the Great: prosopography of Alexander's empire, Wiley-Blackwell, 2006