Афілійована особа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Афілійована особа — засновники та учасники емітента (крім акціонерів, які не є засновниками); особи, частка яких становить понад 10% у статутному фонді емітента; посадові особи емітента та члени їхніх сімей; особи, що діють від імені даного емітента за відповідним дорученням, або особи, від імені яких діє даний емітент; особи, які відповідно до законодавства України контролюють діяльність даного емітента; юридичні особи, що контролюються даним емітентом або разом з нею перебувають під контролем третьої особи; реєстратор, з яким підписано договір про обслуговування, його керівники та посадові особи [1].

Афілійована особа інвестиційного фонду чи інвестиційної компанії[ред.ред. код]

  • інвестиційний керуючий, засновники, а також учасники, кожен з яких володіє не менш як 25 % інвестиційних сертифікатів [2].

Афілійована особа учасника[ред.ред. код]

  • будь-яка особа, що володіє більш як 20 % у статутному фонді учасника конкурсної групи або в статутному фонді якої більш ніж 20 % належить учаснику конкурсної групи чи іншій юридичній особі конкурсної групи [3].

Афілійовані особи торговця[ред.ред. код]

  • засновники; особи, частка яких у статутному фонді торговця від безпосереднього та/або опосередкованого володіння становить понад 5%; особи, частка торговця у статутному фонді яких становить понад 5%; особи, що перебувають у трудових відносинах з торговцем [4].

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Джерела та посилання[ред.ред. код]

  • Енциклопедия юриста
  • А.Т. Ковальчук - «Фінансовий словник». Друге видання. Київ. 2006.
  • Карчевський К.А. Порівняльно-правова характеристика поняття "афілійована особа" [1]
  • Карчевський К.А. Родинний критерій поняття "афілійована особа" (в контексті правового режиму правочинів із заінтересованістю) [2]