Агент
Перейти до навігації
Перейти до пошуку
Аге́нт
- Представник, довірена особа, що діє за дорученням когось, служить чиїмсь інтересам;
- Вільний агент — спортсмен, чий контракт із командою втратив чинність, і який, відповідно, має право укласти контракт з іншим клубом;
- Літературний агент — людина, яка виконує роботу видання та прилаштування твору автора.
- Іноземний агент (закордонний представник, іноагент) — особа (фізична або юридична), яка, бувши резидентом однієї країни, діє в інтересах іншої, зазвичай за відсутності дипломатичного імунітету.
- Туристичний агент — особа, яка займається реалізацією сформованих туроператором туристичних продуктів.
- Букер (агент) або букінг-менеджер або букінг-агент — це людина, яка знаходить робочі місця для акторів, авторів, режисерів, музикантів, моделей, продюсерів, професійних спортсменів, письменників, сценаристів, теле- і радіожурналістів, і інших людей в різному розважальному бізнесі або бізнесі трансляції.
- Спортивний агент — менеджер, який на підставі договору зі спортсменом, займається представленням його інтересів у відносинах з різними контрагентами (насамперед спортивними клубами).
- Агент (торгівля) — оптовик, який репрезентує покупців чи продавців на довготривалій основі; Агент виконує обмежену кількість функцій і не має права власності на товар.
- Агент виготовлювача — заміняє собою, як звичайно, власний збутовий апарат підприємства, але, на відміну від працівників служби збуту, одержує не заробітну плату, а комісійну винагороду. Агент виготовлювача зберігає за собою формальну самостійність, однак, більшою мірою, ніж інші агенти, залежить від вказівок виготовлювача. У надзвичайних випадках може зберігати і матеріально доробляти товари виготовлювача на підставі консигнаційного договору, не стаючи їхнім власником. Агент виготовлювача зазвичай працює на кількох виготовлювачів, прагне мати виняткове право збуту на певній території.
- Агент збутовий — має справу з невеликою промисловою фірмою протягом тривалого періоду; він збуває всю її продукцію, заміняючи собою торговий апарат цієї фірми. Агент збутовий має більші права щодо визначення умов купівлі-продажу, ніж промисловий агент.
- Агент промисловий — заміняє собою власний збутовий апарат промислової компанії, але при цьому одержує не зарплату, а комісійну винагороду. Агент промисловий бере участь у реалізації тільки частини продукції постачальника; його діяльність обмежена певним районом.
- Секретний, як правило некадровий, співробітник органів розвідки або служби безпеки якої-небудь держави, організації; див. також: Сексот
- Дійсна причина, що викликає ті чи інші явища (в природі, організмі тощо)
- Агент (гірнича справа)
- патологічні біологічні агенти — мікроорганізми, віруси чи токсини що викликають захворювання;
- хімічні агенти — діючі речовини в хімічній реакції; Сполука чи реактивна індивідуальна частинка, введення якої в систему викликає певну дію.
- в екологічній хімії — фізичний, хімічний чи біологічний чинник, що може бути шкідливим зокрема для організму.
- фармакологічні агенти — хімічні речовини, які мають фармакологічну активність.
- агент зародження — матеріал, доданий в систему чи присутній в ній, який індукує гомогенний чи гетерогенний процес появи зародків.
- Комплексуючий агент (англ. complexing agent. complexant) — ліганд, що зв'язується з йоном металу, утворюючи комплекс. Синонім — комплексант.
- Маскувальний агент (англ. masking agent) - у аналізі — речовина, яка запобігає реагуванню сторонніх хімічних сполук завдяки перетворенню їх в пасивні комплекси, інші ступені окиснення чи будь-які нереактивні форми.
- Оксидуючий агент (англ. oxidizing agent) - речовина, що оксидує іншу, з утворенням продуктів, що знаходяться у вищих ступенях окиснення. Термін вживають лише щодо речовин. У цьому ж значенні вживають також терміни оксидант, окисник.
- Комп'ютерні науки:
- Агент [Архівовано 26 вересня 2020 у Wayback Machine.] // ВУЕ
- Агент (посередник) // Митна енциклопедія : у 3 т. / редкол.: І. Г. Бережнюк (відп. ред.) та ін. ; Держ. НДІ мит. справи. — 2-ге вид. — Хм. : ПП Мельник А. А, 2014. — Т. 1 : А — З. — 592 с. — ISBN 978-966-346-853-2.