Барель (американський нафтовий)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Американський нафтовий барель — одиниця вимірювання об'єму нафти, рівна 42 галонам або 158,988 л. Цікаво, що барель для вимірювання інших рідин в Америці становить лише 31,5 галона.

На світовому ринку нафти, на відміну від внутрішньоросійського, де нафта продається тоннами, барель використовується як основна одиниця вимірювання, і ціна на основні світові марки нафти встановлюється в доларах за барель.

Переведення в інші одиниці вимірювання[ред. | ред. код]

Переводити барелі в тонни доводиться часто, і тут в справу вступає такий фактор, як густина нафти, яка для основних сортів нафти Росії, наприклад, коливається в широких межах — від 820 до 905,5 кг/м³. Відповідно змінюється і маса кожного бареля. Коефіцієнт переведення з тонн на барелі для російської нафти марки Urals, основної марки російської нафти, що відвантажується на експорт, становить бл. 7,28 бар./т. Аналогічний коефіцієнт для легкої норвезької нафти марки Brent, зі знижкою до якої продається Urals на світовому ринку, становить 7,59 бар./т.

Можна використовувати співвідношення:

  • 1 барель (американський, нафтовий) = 42 галони ≈ 158,988 літрів = 0,158988 м³.
  • 1 барель (американський, нафтовий) ≈ 0,1364 тонн = 136,4 кг нафти (в середньому по США, залежить від густини нафти за температури вимірювання її об'єму).

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]