Бахш

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Бахш (перс. بخش‎, район, букв. відділ) - одиниця адміністративного поділу Ірану. Вищою за рівнем одиницею поділу є Шахрестан. В свою чергу ділиться на декілька дехестанів [1].

Зазвичай бахш містить в собі одне або декілька міст і декілька дехестанів. Центром бахшу найчастіше стає найбільше або найважливіше місто (перс. شهر‎‎, шахр) або село в цій місцевості. Органом управління бахшу є бахшдарі (перс. بخشداری‎), а керівником - бахшдар (перс. بخشدار‎).

Адміністративний поділ остану (провінції) можна зобразити у вигляді таблиці, яка подана нижче. Припустимо, що остан (О) поділений на два шахрестани: A і B. Шахрестан A має три бахші: центральний (перс. بخش مرکزی‎, бахш-е маркязі), X і Y. Центральний бахш містить місто M, яке є столицею шахрестану. Кожен бахш може містити одне або більше міст і/або один або більше дехестанів. В нашому випадку, центральний бахш містить міста M, N, а також дехестан T, який, в свою чергу, складається з сіл С1, С2, С3 і С4. У бахші X розташовані місто O і дехестан U, а в бахші Y немає жодного міста і лише один дехестан V. У крайньому випадку шахрестан складається лише з одного міста, яке і є його центральним бахшем. В нашій таблиці це шахрестан B, який має лише місто Q[2].

Остан Шахрестан Бахш Місто / дехестан Села
О A Центральний Місто M (столиця)
Місто N
Дехестан T С1, С2, С3, С4
X Місто O
Дехестан U С5, С6
Y Дехестан V С7, С8, С9
B Центральний Місто Q

Наприклад, місто Горган, що входить до складу однойменного шахрестану, також є його центральним бахшем. Крім центрального в цьому шахрестані є ще один бахш — Бахаран.

За офіційними даними міністерства внутрішніх справ Ірану за 2011 рік, у країні налічувалось 999 бахшів[1].

Примітки[ред. | ред. код]