Бахш

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бахш
Країна  Іран
Тип адміністративний поділ Ірану, адміністративна одиниця країни третього рівняd і дистрикт

Бахш (перс. بخش‎, район, букв. відділ) — одиниця адміністративного поділу Ірану третього рівня. Вищою за рівнем одиницею поділу є шагрестан. Своєю чергою ділиться на дегестани [2].

Зазвичай бахш містить в собі одне або декілька міст і декілька дегестанів. Центром бахшу найчастіше стає найбільше або найважливіше місто (перс. شهر‎‎, шагр) або село в цій місцевості. Органом управління бахшу є бахшдарі (перс. بخشداری‎), а керівником — бахшдар (перс. بخشدار‎).

Адміністративний поділ остану (провінції) можна зобразити у вигляді таблиці, яка подана нижче. Припустимо, що остан (О) поділений на два шагрестани: A і B. Шагрестан A має три бахші: центральний (перс. بخش مرکزی‎, бахш-е марказі), X і Y. Центральний бахш містить місто M, яке є столицею шагрестану. Кожен бахш може містити одне або більше міст і/або один або більше дегестанів. В нашому випадку, центральний бахш містить міста M, N, а також дегестан T, який, своєю чергою, складається з сіл С1, С2, С3 і С4. У бахші X розташовані місто O і дегестан U, а в бахші Y немає жодного міста і лише один дегестан V. У крайньому разі шагрестан складається лише з одного міста, яке і є його центральним бахшем. В нашій таблиці це шагрестан B, який має лише місто Q.

Остан Шагрестан Бахш Місто / дегестан Села
О A Центральний Місто M (столиця)
Місто N
Дегестан T С1, С2, С3, С4
X Місто O
Дегестан U С5, С6
Y Дегестан V С7, С8, С9
B Центральний Місто Q

Наприклад, місто Горган, що входить до складу однойменного шагрестану, також є його центральним бахшем. Крім центрального в цьому шагрестані є ще один бахш — Багаран.

За офіційними даними міністерства внутрішніх справ Ірану за 2011 рік, у країні налічувалось 999 бахшів[2].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Ця сторінка має Властивість Вікіданих P910: категорія за темою сторінки із значенням "Category:Districts of Iran", але не має назви українською мовою, яку треба додати за посиланням d:Special:SetLabelDescriptionAliases/Q7215972/uk. Докладніше: Вікіпедія:Проєкт:Вікідані; Вікіпедія:Категоризація.
  2. а б таблиця адміністративного поділу Ірану за даними на 2011 рік(перс.)

Посилання[ред. | ред. код]