Безперервне навчання

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Безпере́рвне навчання (англ. Lifelong learning) — комплекс державних, приватних і громадських освітніх закладів, які забезпечують організаційну і змістовну єдність і спадкоємний зв'язок всіх ланок освіти, що забезпечують прагнення людини до самоосвіти і розвитку протягом всього життя.

Безперервна освіта — це процес росту освітнього (загальної та професійної) потенціалу особистості протягом життя, організаційно забезпечений системою державних і громадських інститутів і відповідає потребам особистості і суспільства. У нього залучено безліч освітніх структур — основних і паралельних, базових і додаткових, державних і громадських, формальних і неформальних.

Система безперервної освіти поширена в усьому світі. Вона охоплює всі види освіти і виховання, які кожна людина отримує від народження до смерті. У світовій педагогіці поняття «неперервна освіта» виражається поруч з термінами, серед яких «триваюче освіту», «довічна освіту», «довічне вчення», «перманентна освіта» та ін.

Також, означає отримання освіти «по частинах» протягом усього життя, відхід від практики тривалого освіти в навчальному закладі, чергування освіти з іншими видами діяльності. Поняття «неперервна професійна освіта» можна віднести до особистості, освітніх процесів (програм), організаційним структурам. У ряді країн діють регіональні, національні та міжнародні центри, які розробляють проблематику, координують програми і інформаційний обмін з питань безперервної освіти (переважно в руслі освіти дорослих).

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]