Бенефіціарний власник

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Кінцевий бенефіціарний власник — особа або кілька осіб, які прямо або непрямо володіють юридичною особою або істотно впливають на прийняття цією особою рішень.

Особливості статусу[ред. | ред. код]

Бенефіціарний власник може бути не вказаний в правовстановлюючих документах, будучи при цьому фактичним власником всіх активів і отримуючи вигоду з діяльності організації, не розкриваючи при цьому свою особистість.

Приховування доходів[ред. | ред. код]

Бенефіціарні власники часто ховаються за ланцюжком з номінальних фірм і директорів, що може використовуватися для нелегальних цілей, наприклад, для відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму, здійснення корупції. В легальних цілях такі власники можуть приховувати особистість для податкового планування.

В Україні[ред. | ред. код]

Законодавство України вимагає від юридичних осіб розкривати відомості про бенефіціарного власника. Лише в 2020 році були прийняті вимоги надавати державному реєстратору документи, які підтверджують відомості про бенефіціарного власника. До цього відомості надавалися без підтверджувальних документів[1].

17 серпня 2017 уряд України підтримав ініціативу Transparency International Ukraine щодо передачі інформації про бенефіціарних власників українських компаній до Глобального реєстру[2] та відкрив реєстр власників[3].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]