Бодуен VI Фландрський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бодуен VI Фландрський
Balduin Mons.jpg
Народився 1030[1]
Помер 17 липня 1070
Анон
Поховання Q333958?
Діяльність політик
Титул граф[d]
Рід Фландрський дім
Батько Бодуен V Фландрський
Мати Adela of France, Countess of Flanders[d]
Брати, сестри  • Роберт I Фландрський і Матильда Фландрська
У шлюбі з Richilde, Countess of Hainaut[d]
Діти Арнульф III Фландрський і Baldwin II, Count of Hainaut[d]

Бодуен VI Монс (Миролюбний) (фр. Baudouin VI de Mons, близько 1030 — 17 липня 1070, абатство Аннон[fr])-граф Ено з 1051, граф Фландрії з 1067, син графа Бодуена V Фландрського і Адель Французької, дочки короля Франції Роберта II. Походив з Першого Фландрського дому.

Біографія[ред. | ред. код]

В 1045 році імператор Генріх III тимчасово передав Бодуену маркграфство Антверпен. Раніш, батько Бодуена — Бодеун V втратив його під час війни з Генріхом. В 1051 році Бодуен одружився за наполяганням батька на Ріхільді, графині Ено, вдові графа Германа. Незважаючи на протест імператора, Бодуен заволодів графством Ено, а також графством Монс, маркграфством Валансьєн і південною частиною ландграфства Брабант. Через близьке споріднення подружжя було відлучено від церкви єпископом Камбре Енгельбертом, але потім папа Лев IX дав згоду на шлюб. Двоє дітей Ріхільди від Германа були позбавлені спадщини батька; його син Роже в 1066 році став єпископом Шалон-сюр-Марна, а дочка пішла в монастир.

Після смерті батька в 1067 році Бодуен VI об'єднав Фландрію і Ено, де правив три роки до своєї смерті в 1070 році. Як граф Ено, Бодуен створив між 1066 і 1070 роками гільдію в Валансьєні. Він відновив абатство Анон, де згодом і був похований. Початок його правління було відзначено заснуванням абатства Граммон (Гераардсберген), яке отримало пільги в 1068 році.

Знаючи, що він хворий, Бодуен скликав раду в Ауденарді, на якій прийняв рішення поставити двох малолітніх синів — Арнульфа і Бодуена під опіку матері, причому в разі смерті одного з його синів, другий повинен був йому наслідувати. Перед смертю йому вдалося передати свої землі старшому синові Арнульфу III. Також він попросив свого брата Роберта Фризького захищати своїх дітей. Він помер незабаром після цього, 17 липня 1070.

Правління Бодуена VI ознаменувало себе періодом внутрішнього і зовнішнього миру. Незважаючи на всі запобіжні заходи, рання смерть Бодуена створила династичні суперечки. Вже 22 лютого 1071 Арнульф був убитий в боротьбі зі своїм дядьком Робертом Фризьким в битві при Касселі разом з графом Херефорда Вільямом Фіц-Осберном[2], а Роберт узурпував владу у Фландрії. Молодший син, Бодуен II став графом Ено після загибелі Арнульфа.

Шлюб та діти[ред. | ред. код]

Дружина (з 1051): Ріхільда де Ено (померла 15 березня 1087, Месин, похована в аббатстві Анон), вдова графа Ено Германа. Діти від цього шлюбу:

Література[ред. | ред. код]

  • Пиренн А. Средневековые города Бельгии. — СПб.: Издательская группа «Евразия», 2001. — 512 с. — 2000 экз.
  • E. Brandenburg. Die Nachkommen Karls des Großen. — Leipzig, 1935. — С. 9.
  • Alberdingk Thijm. Balduin VI. — Allgemeine Deutsche Biographie (ADB). — Leipzig: Band 2. Duncker & Humblot, 1875. — С. 9.

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. British Museum person-institution thesaurus
  2. В деяких джерелах сказано, що вдова Бодуена Ріхільда ​​вийшла за нього заміж незадовго до битви при Касселі.
  3. Можливо, черниця в бенедиктинському монастирі, згадувана в Annales Hanoniæ1071 названа в документах Арнульфа III його сестрою.