Бойчишин Михайло Іллярович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бойчишин Михайло Іллярович
Народився 5 грудня 1948(1948-12-05)
Чемеринці, УРСР
Помер невідомо
Національність українець
Діяльність Голова Секретаріату Народного руху України
Alma mater Українська академія друкарства
Термін 19921994
Попередник Віктор Бурлаков
Партія НРУ
У шлюбі з Любомира Бойчишин (1952—2010[1])
Діти донька та син

Миха́йло Ілля́рович Бойчи́шин (5 грудня 1948, Чемеринці — ?) — український політик, свого часу один з провідних діячів Народного руху України, зник безвісти в ніч із 15 на 16 січня 1994 року. Член оргкомітету з проведення Першого з'їзду НРУ, делегат п'яти Всеукраїнських зборів Руху.

Біографія[ред. | ред. код]

Михайло Бойчишин народився 5 грудня 1948 року в селі Чемеринцях Перемишлянського району Львівської області. Після школи вступив до Українського поліграфічного інституту імені Івана Федорова, який закінчив у 1972 році за фахом інженера-механіка. Паралельно з навчанням Михайло Бойчишин працював столяром, токарем та слюсарем-електриком на ВО «Мікроприлад». З 1969 по 1990 рік він працював у ПКІ конвеєробудування.

З 1988 року Михайло Бойчишин брав активну участь у створенні Товариства української мови імені Тараса Шевченка та Народного Руху України за Перебудову (НРУ). У 1990 році виборці Залізничного району Львова обрали його депутатом Львівської обласної ради, потім він обіймав посаду Голови Шевченківського районного виконавчого комітету міста Львів.

На початку 1992 року ІІІ з'їзд НРУ обрав Михайла Бойчишина заступником співголів партії, а дещо пізніше він став Головою Секретаріату НРУ.

У ніч із 15 на 16 січня 1994 року на секретаріат НРУ в Києві було здійснено збройний напад — двоє невідомих, зіславшись на те, що їм необхідно терміново передати пакет документів для пана Бойчишина, зайшли до приймальні. Вдаривши пістолетом вахтера, вони вдерлися до приміщення. Але Михайло Бойчишин, можливо передбачивши напад, вийшов із секретаріату ще за 3 години до того, і не повернувся.

Правоохоронні органи спочатку відмовилися приймати заяву про зникнення Бойчишина, а потім проявили непрофесійність під час розслідування цієї справи. Міліція навіть не опитала «рухівця» В'ячеслава Коваля, в якого Бойчишин ночував напередодні.

Зникнення М.Бойчишина суттєво послабило організаціний потенціал НРУ, зокрема, під час виборчої кампанії [2]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]