Боллівуд / Голлівуд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Bollywood/Hollywood M:
Bollywood/Hollywood
250x350pxBollywood/Hollywood Promotional Movie Poster
Жанр Романтична кінокомедія
Режисер Deepa Mehta
Продюсер Deepa Mehta[d]
Сценарист Deepa Mehta
У головних
ролях
Rahul Khanna
Lisa Ray
Moushumi Chatterjee
Оператор Douglas Koch
Композитор Sandeep Chowta
Монтаж Barry Farrell
Тривалість 105 mins.
Мова English / Hindi / Spanish
Країна Canada
Дата виходу October 25, 2002
IMDb ID 0303785

Боллівуд / Голівуд - фільм знятий в 2002 році індо-канадійською режисеркою, ім'я якої Діпа Мехта. Фільм є веселим, гумористичним, і має сімейно-орієнтований характер, на відміну від інших фільмів Мехти (в першу чергу елементи трилогії Вогню, Землі і Води), які включають дуже серйозні теми і фокусуються на соціальних питаннях.

Фільм висміює традиційні індійські стереотипи, які є у Боллівуді (фільм включає в себе кілька пісень і танцювальних номерів в Боллівудському стилі). Актор Боллівуду Акшай Кханна (брат Рахула Кханна) з'явився у фільмі як гість.

Сюжет[ред.ред. код]

Події у фільмі сконцентровані навколо головного героя Рахуля Сета (Рахуль Кханна), молодого, багатого юнака індо-канадського походження, який живе в Торонто і овдовіла мати якого (Мушумі Чаттерджі) прагне змусити його одружитися після випадкової смерті його коханої, Кавказької поп-співачки, Кімберлі (Джесіка Паре). Крім того, мати заявляє, що майбутнє весілля своєї дочки Твінкі (Різма Маліком) і Боббі не відбудеться, поки Рахул не знайшов собі наречену. На Рахуля тиснуть, коли дізнаються, що Твінкі повинна вийти заміж, щоб зберегти репутацію сім'ї, тому що вона вагітна.

Рахуль іде в бар і там зустрічає Сью (Ліса Рей). Думаючи, що вона є іспанкою за походженням, він вирішує найняти її, як свою наречену. Рахуль зрештою виявляє, що Сью і справді іспанка (її ім'я є скороченням від Суніта), і, незважаючи на свою попередню образу на її брехню, вони стають ближчими один до одного, завдяки тому, що Сью вселила впевненість в змученого молодшого брата Рахуля, Говінда, який вважає, що ніхто не дбає про його добробут, і в кінцевому підсумку усвідомлює, що вони підходять один одному. Задоволена місіс Сет погоджується на весілля Твінкі.

Стосунки Рахуля і Сью стають більш тісними, після того, як вони діляться історіями про своє минуле. Виявилось, що колись Сью пропонували бути нареченою з благих намірів, але нерозумний боксер, відомий як Кіллер Халса, був ображений тим, що її батьки не сприймали їх як пару, і вона відповіла злом на зло. Це зло не було пояснене в повній мірі, але її любов виражалася в її відвазі. Сью цілком захищена від соціальних норм; вона говорить те, що думає до всіх, особливо до Роккі, водія Рахуля, який, як вона знає, є відомим Драг-квіном.

Але події вкрай змінюються, коли Рахуль дізнається, що Сью була не тільки супроводжуючою, але і повією на холостяцькій вечірці Боббі разом зі своїм п'яним другом. Сью почувається дуже погано і знаючи, що Рахуль буде задавати питання, вирішує бути чесною і піти від нього. Рахуль змушений зізнатися своїй родині у тому, що ніколи не відносився серйозно до Сью, а просто підкупив її, щоб вона зіграла роль його нареченої. Його мати змушена була відмовитися від спонсорування весілля Твінкі, у зв'язку з її обіцянкою, але цього не сталося; весілля Твінкі відбулося, задовго до запланованої дати.

Під тиском бабусі (Діна Песек), Рахуль наздоганяє Сью, говорить їй про свої почуття, і пропонує побратися. Сью спочатку відкидає його. Але подумавши і зрозумівши, що Рахуль - її справжнє кохання, вона приймає його пропозицію.

Акторський склад[ред.ред. код]

 • Рахул Кханна, в ролі Рахуль Сет
 • Ліса Рей, в ролі Суніта "Сью" Сінгхом
 • Мушмі Чаттерджі, в ролі мами
 • Різма Маліком, в ролі Твінкі Сез
 • Діна Петек, в ролі бабусі
 • Калбхюшен Карбанда в ролі батька Сью
 • Акшай Кханна, який зіграв самого себе
 • Джесіка Паре, в ролі Кімберлі
 • Ранджіт Чаудрі, в ролі Роккі

Нагороди та номінації[ред.ред. код]

Двадцять три нагороди Genie[ред.ред. код]

 • Genie Award за найкращий фільм
 • Genie Award за найкращий оригінальний сценарій: Діпа Мехта
 • Genie Award за найкращу чоловічу роль другого плану: Ранджіт Чаудрі
 • Genie Award за найкращу жіночу роль другого плану: Діна Песек
 • Genie Award за найкращу жіночу роль другого плану: Мушмі Чаттерджі