Боллівуд / Голлівуд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Боллівуд / Голлівуд
Bollywood/Hollywood
Bollywood-Hollywood, movie poster, 2002.jpg
Режисер Deepa Mehta
Сценарист Deepa Mehta
У головних
ролях
Rahul Khanna
Lisa Ray
Moushumi Chatterjee
Оператор Douglas Koch
Композитор Sandeep Chowta
Музика Sandeep Chowta
Монтаж Barry Farrell
Художник Barry Farrell
Звукорежисер Barry Farrell
Тривалість  105 mins.
Мова English / Hindi / Spanish
Країна Canada
Дата виходу  October 25, 2002
IMDb: ID 0303785

Боллівуд / Голівуд - фільм знятий в 2002 році індо-канадійською режисеркою, ім'я якої Діпа Мехта. Фільм є веселим, гумористичним, і має сімейно-орієнтований характер, на відміну від інших фільмів Мехти (в першу чергу елементи трилогії Вогню, Землі і Води), які включають дуже серйозні теми і фокусуються на соціальних питаннях.

Фільм висміює традиційні індійські стереотипи, які є у Боллівуді (фільм включає в себе кілька пісень і танцювальних номерів в Боллівудському стилі). Актор Боллівуду Акшай Кханна (брат Рахула Кханна) з'явився у фільмі як гість.

Сюжет[ред.ред. код]

Події у фільмі сконцентровані навколо головного героя Рахуля Сета (Рахуль Кханна), молодого, багатого юнака індо-канадського походження, який живе в Торонто і овдовіла мати якого (Мушумі Чаттерджі) прагне змусити його одружитися після випадкової смерті його коханої, Кавказької поп-співачки, Кімберлі (Джесіка Паре). Крім того, мати заявляє, що майбутнє весілля своєї дочки Твінкі (Різма Маліком) і Боббі не відбудеться, поки Рахул не знайшов собі наречену. На Рахуля тиснуть, коли дізнаються, що Твінкі повинна вийти заміж, щоб зберегти репутацію сім'ї, тому що вона вагітна.

Рахуль іде в бар і там зустрічає Сью (Ліса Рей). Думаючи, що вона є іспанкою за походженням, він вирішує найняти її, як свою наречену. Рахуль зрештою виявляє, що Сью і справді іспанка (її ім'я є скороченням від Суніта), і, незважаючи на свою попередню образу на її брехню, вони стають ближчими один до одного, завдяки тому, що Сью вселила впевненість в змученого молодшого брата Рахуля, Говінда, який вважає, що ніхто не дбає про його добробут, і в кінцевому підсумку усвідомлює, що вони підходять один одному. Задоволена місіс Сет погоджується на весілля Твінкі.

Стосунки Рахуля і Сью стають більш тісними, після того, як вони діляться історіями про своє минуле. Виявилось, що колись Сью пропонували бути нареченою з благих намірів, але нерозумний боксер, відомий як Кіллер Халса, був ображений тим, що її батьки не сприймали їх як пару, і вона відповіла злом на зло. Це зло не було пояснене в повній мірі, але її любов виражалася в її відвазі. Сью цілком захищена від соціальних норм; вона говорить те, що думає до всіх, особливо до Роккі, водія Рахуля, який, як вона знає, є відомим Драг-квіном.

Але події вкрай змінюються, коли Рахуль дізнається, що Сью була не тільки супроводжуючою, але і повією на холостяцькій вечірці Боббі разом зі своїм п'яним другом. Сью почувається дуже погано і знаючи, що Рахуль буде задавати питання, вирішує бути чесною і піти від нього. Рахуль змушений зізнатися своїй родині у тому, що ніколи не відносився серйозно до Сью, а просто підкупив її, щоб вона зіграла роль його нареченої. Його мати змушена була відмовитися від спонсорування весілля Твінкі, у зв'язку з її обіцянкою, але цього не сталося; весілля Твінкі відбулося, задовго до запланованої дати.

Під тиском бабусі (Діна Песек), Рахуль наздоганяє Сью, говорить їй про свої почуття, і пропонує побратися. Сью спочатку відкидає його. Але подумавши і зрозумівши, що Рахуль - її справжнє кохання, вона приймає його пропозицію.

Акторський склад[ред.ред. код]

 • Рахул Кханна, в ролі Рахуль Сет
 • Ліса Рей, в ролі Суніта "Сью" Сінгхом
 • Мушмі Чаттерджі, в ролі мами
 • Різма Маліком, в ролі Твінкі Сез
 • Діна Петек, в ролі бабусі
 • Калбхюшен Карбанда в ролі батька Сью
 • Акшай Кханна, який зіграв самого себе
 • Джесіка Паре, в ролі Кімберлі
 • Ранджіт Чаудрі, в ролі Роккі

Нагороди та номінації[ред.ред. код]

Двадцять три нагороди Genie[ред.ред. код]

 • Genie Award за найкращий фільм
 • Genie Award за найкращий оригінальний сценарій: Діпа Мехта
 • Genie Award за найкращу чоловічу роль другого плану: Ранджіт Чаудрі
 • Genie Award за найкращу жіночу роль другого плану: Діна Песек
 • Genie Award за найкращу жіночу роль другого плану: Мушмі Чаттерджі