Борзнянська районна центральна бібліотека

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Борзнянська районна центральна бібліотека
Країна: Україна Україна
Заснована 1870
Сайт: borzna-crb.edukit.cn.ua

Борзнянська районна центральна бібліотека — інформаційний, краєзнавчий, культурно-просвітницький, дозвіллєвий центр Борзнянського району. Одна з найстаріших бібліотек в Чернігівській області.

Історія[ред. | ред. код]

Заснована в 1870 як Борзенська земська бібліотека. З 1871 розміщувалась на територіїї теперішнього сільськогосподарського технікуму в будинку Кордюків. Попечителем бібліотеки був Тарновський Василь Васильович (молодший).

Одним із перших бібліотекарів Борзнянської публічної бібліотеки була Олена Йосипівна Богатько (1868–1918), яка проживала в найманому будиночку в технікумі (перший будинок справа при вході на подвір'я технікуму).

В сучасному приміщенні бібліотека знаходиться з 1936 року.

В 1949–1954 в приміщенні бібліотеки знаходилась і дитяча бібліотека.

З 1978 стала центральною бібліотекою у створеній цього року централізованій бібліотечній системі. Бібліотека почала отримувати щороку більше ніж 5 тис. нових надходжень, велику кількість періодичних видань, діафільмів та іншого.

В 1982 році бібліотека за клопотанням депутата Верховної Ради УРСР Олени Федорівни Нетреби отримала бібліобус, організувався відділ нестаціонарного обслуговування.

Посилання[ред. | ред. код]