Будинок Грачова (Миколаїв)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Будинок Грачова (Миколаїв)  — одна з пам'яток Миколаєва. Розташований за адресою вул. Велика Морська, 42 (в кварталі між вулицями Артилерійською і Наваринською).

Історія[ред. | ред. код]

Будівництво будівлі припало на кінець XIX століття. Завершили його в 1899 році . Господарем будинку став Олександр Федорович Грачов, відомий політичний діяч , статський радник, гласної міської думи . Прожив він тут недовго, вже за часів революції Олександр Федорович був розстріляний більшовиками . За іншою інформацією, яка була опублікована в книзі Юрія Крючкова «Град Святого Миколая», це будівля була збудована в кінці XIX століття відомим архітектором Андріївським як приватний маєток і проживав він тут особисто.

Теперішній будинок[ред. | ред. код]

У наші дні в колишньому будинку Олександра Федоровича Грачова розташовується державна установа — управління капітального будівництва Миколаївської облдержадміністрації. Це двоповерхова будівля побудована з темно-червоної цегли в класичному стилі . Цікавий балкон, розташований зліва від входу в будівлю, який прикрашають витончені «завіти» решітки .Фасад повністю прикрашений вікнами, обрамленими декоративної ліпниною. До входу веде асиметричні сходи. Пофарбований будинок Грачова в ніжно-блакитний колір. У дворі Будівлі розташовані господарські прибудови і кілька сховищ. Будинок знаходиться на невеликій площі біля Красного мосту. Будинок Грачова — прекрасний приклад містобудівної архітектури кінця 19 століття в Миколаєві. Він є однією з головних архітектурних перлин міста, яку повинен відвідати кожен турист.