Валеріос Стаіс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Валеріос Стаіс (грец. Βαλέριος Στάης, 1857, Кітіра — 1923, Афіни) — грецький археолог, відкривач Антикітерського механізму.

Біографія[ред.ред. код]

Валеріос Стаіс народився на острові Кітіра 1857 року. освіту здобув на медичному факультеті в Афінах, а потім вивчав археологію в Німеччині. Поступив на археологічну службу спочатку як доглядач розкопок іноземних археологічних шкіл-місій. Незабаром очолив розкопки на майданчиках археологічних ділянок в Арголіді і Коринфі.

Потім став доглядачем колекції Афінського національного археологічного музею, а 1887 року — його директрорм. На посаді директора музею він залишився до самої своєї смерті[1].

Велареоіс Стаіс очолював розкопки на майданчиках Епідавра, в Арголіді, Фессалії, на острові Антикітера[2] На Антикітері під час перших у світі підводних розкопок 1900—1902 років, Стаіс зумів оцінити значення незначної знахідки (такою вона спочатку вважалася), яка в подальшому отримала назву Антикітерський механізм.

Валеріос Стаіс опублікував низку робіт в археологічних виданнях, в основному в «Археологічній газеті» (грец. Αρχαιολογική Εφημερίς)[3], та низку монографій.

Помер Валеріос Стаіс 1923 року в Афінах. В археологічних колах він відомий і визнаний як науковець-відкривач Антикітерського механізму[4].

Примітки[ред.ред. код]