Василь Ковпак

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Василь Ковпак
Народився 11 січня 1967(1967-01-11) (51 рік)
Ясниська, Яворівський район, Львівська обл., Українська РСР, СРСР
Громадянство Flag of Ukraine.svg Україна
Діяльність священик

Василь Михайлович Ковпак (11 січня 1967, село Ясниська, Яворівський район, Львівська область) — колишний священик УГКЦ, відлучений від церкви 2007 року[1], засновник і нинішній глава Священичого Братства Святого Священомученика Йосафата. Відкидає деякі з рішень II Ватиканського Собору і деякі з сучасних форм екуменізму та міжрелігійного діалогу.

Життєпис[ред.ред. код]

Після закінчення Брюховицької середньої школи був кандидатом до чину святого Василія Великого.

1986—1988 — служив у армії, після чого навчався у духовній семінарії. 21 листопада 1989 року висвячений дияконом, а 3 грудня цього ж року — на священика.

10 лютого 2004 року у Львові єпископ Любомир (Гузар) оголосив про те, що «священик Василь Ковпак з власної волі перестав належати до УГКЦ і Католицької Церкви взагалі й усі священнодіяння священика Василя Ковпака та його послідовників неважні перед УГКЦ та всією Католицькою Церквою». Разом з тим, Любомир наголосив, що Ковпакові та його послідовникам дорога до повернення в УГКЦ завжди відкрита, за умови відречення від приналежності єпископу Фельє.[2]

Рішенням II Ватиканського собору католицької церкви (1962—1965 роки), у богослужіння було внесено зміни: його скоротили і дозволили проводити латинською і національними мовами. На захист старого обряду 1970 року став архієпископ Марсель Франсуа Лефевр, який 1988 року самоосібно рукопоклав декількох єпископів без папського мандату, за що був відлучений Ватиканом від церкви.

14 листопада 2007 року архиєпископ Львівський УГКЦ Ігор (Возьняк) оприлюднив декрет, в якому наголошувалося, що Колегіальний Трибунал Конгрегації Доктрини Віри підтвердив вердикт Колегіального Трибуналу Львівської архиєпархії УГКЦ щодо Ковпака, якого звинувачено у «вчиненні злочину схизми та винесено кару великої екскомуніки», тобто відлучення від Церкви.

Сам Ковпак не визнає відлучення від церкви.[3]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]