Василь Ковпак

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Василь Михайлович Ковпак (11 січня 1967, село Ясниська, Яворівський район, Львівська область) - колишний священик УГКЦ, відлучений від церкви 2007 року[1], засновник і нинішній глава Священичого Братства Святого Священомученика Йосафата. Відкидає деякі з рішень II Ватиканського Собору і деякі з сучасних форм екуменізму та міжрелігійного діалогу.

Після закінчення Брюховицької середньої школи був кандидатом до чину святого Василія Великого, у 1986–1988 рр. служив у радянській армії, після чого навчався у духовній семінарії. 21 листопада 1989 року висвячений на диякона, а 3 грудня цього ж року — на священика.

10 лютого 2004 року у Львові кардинал Любомир (Гузар) оголосив про те, що «священик Василь Ковпак з власної волі перестав належати до УГКЦ і Католицької Церкви взагалі й «усі священнодіяння священика Василя Ковпака та його послідовників неважні перед УГКЦ та всією Католицькою Церквою». Разом з тим, Любомир (Гузар) наголосив, що священикові В. Ковпакові та його послідовникам дорога до повернення до УГКЦ завжди відкрита за умови відречення від приналежності єпископу Фельє.

14 листопада 2007 року архиєпископ Львівський УГКЦ Ігор (Возьняк) оприлюднив декрет, в якому наголошувалося, що Колегіальний Трибунал Конгрегації Доктрини Віри підтвердив вердикт Колегіального Трибуналу Львівської архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви щодо священика Василя Ковпака, якого звинувачено у „вчиненні злочину схизми та винесено кару великої екскомуніки», тобто відлучення від Церкви.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]