Великоглібовицька ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Ю. Головінського

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Великоглібовицька ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Юліана Головінського
Великоглібовицька ЗОШ.jpeg
Школа
Тип Загальноосвітня школа I-III ступенів
геокоординати не задано: пошук у Nominatim
Засновано 1988
Директор Онищак Ігор Михайлович
Учні 239
Вартість навчання безкоштовна
Адреса Україна, Львівська область, Перемишлянський район, с.Великі Глібовичі, вул. Шкільна 1, 81228
Телефон +38(032)-634-43-71
E-mail vgshkola@ukr.net
Сайт vgschool.pp.ua
Мова українська мова

Великоглібовицька ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Ю.Головінського - загальноосвітня школа на базі 11 класів, яка охоплює три села: Великі Глібовичі, Волощину та Підмонастир. На даний момент у школі навчаються приблизно 250 - 300 учнів, працюють близько 30 учителів.

Історія школи[1][ред. | ред. код]

Великоглібовицьку ЗОШ було засновано наприкінці XVII століття. Оскільки село Великі Глібовичі протягається на 15 км, то учням було важко добиратися до школи, тому її розбили на дві: 1 - класну польську та 2 - класну польсько-українську. Класи нараховували велику кількість учнів і це було проблемою.

Проте, у 1930 році проблему вдалося частково виправити: школи розширили - 1-класна стала 2-класною, а 2-класна - 3-класною, крім того, обидві школи стали двомовними. У часи Радянського Союзу було утворено дві школи на основі попередніх. Перша стала 7 - класною, а друга 8 - класною, проте обидві школи працювали у дві зміни та розміщувались у різних корпусах, що створювало незручності.

Сучасна школа[ред. | ред. код]

Заснування[ред. | ред. код]

У 80-ті роки XX ст. почалося будівництво нового приміщення школи, яку було відкрито 1988 року, що функціонує по сьогоднішній день. Проектна потужність – 320 учнів. При цьому змінився статус навчального закладу – загальноосвітня середня школа. У Великоглібовицькій ЗОШ І- ІІІ ст. навчаються учні із таких сіл як Суходіл, Підмонастир, Вільховець, Лани, Сірники. Розміщена школа на відстані 30 кілометрів від районного центру - міста Перемишляни.

Педагогічний колектив[2][ред. | ред. код]

У 2015-2016 навчальному році у Великоглібовицькій ЗОШ І- ІІІ ст. навчалось 239 учнів. Функціонували 11 класів. Навчально-виховний процес у школі забезпечували 30 учителів ( з них 1 - за сумісництвом ).

Організація роботи та мета школи[ред. | ред. код]

Великоглібовицька ЗОШ.jpg

Методична робота у Великоглібовицькій ЗОШ І- ІІІ ст. спрямована на реалізацію проблеми школи «Проектна діяльність як інструмент нових зміну процесі навчання ». На базі Великоглібовицької ЗОШ І- ІІІ ст. діє локальний освітній округ та методичний центр, до якого входять учителі - предметники з усіх сусідніх шкіл. Кожне методичне об'єднання розробило і зібрало відповідні матеріали, завдання для тематичного контролю, методичні розробки і системи уроків, завдання для роботи з обдарованими дітьми. Здійснення виховної роботи забезпечують класні керівники , психолог, соціолог та заступник директора школи з патріотичного виховання, педагог - організатор у межах своїх посадових обов’язків. Основними формами виховної роботи є виховні години, бесіди, політінформування, індивідуальна робота з учнями, масові загальношкільні виховні заходи , робота з батьками. До проведення масштабних виховних акцій залучалися представники громадськості, церкви, правоохоронних органів, медичних установ тощо. На сьогодні школа працює відповідно до потреб та запитів громади щодо доступної якісної освіти, яка забезпечує повноцінний розвиток кожної дитини і її успішну інтеграцію в українське суспільство та європейську спільноту .

Перейменування[ред. | ред. код]

У 2016 - 2017 році школі присвоїли ім'я діяча УВО, ОУН, УПА Юліана Головінського, який похований на місцевому "старому" цвинтарі. Дискусія щодо присвоєння школі такого імені тривала досить довго. У той час коли сусідній школі у місті Бібрці присвоїли ім'я Уляни Кравченко, Великоглібовицькій ЗОШ не забажали надати імені сотника, через неоднозначність його особи. Проте спільними зусиллями учителів, громади та родичів Головінського, школа все ж отримала нову назву.

Дані взяті з офіційного сайту ЗОШ[3]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Локальна історія. Великі Глібовичі (Українська). 2011. 
  2. Інформаційна система управління освітою (Українська). 
  3. Великоглібовицька ЗОШ. www.vgschool.pp.ua. Процитовано 2016-09-20. 

Джерела[ред. | ред. код]