Винищувач-бомбардувальник

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Винищувач-бомбардувальник МіГ-27
Винищувач-бомбардувальник F-15E, США
Винищувач-бомбардувальник F-105 «Thunderchiefs»

Вини́щувач-бомбардува́льник — бойовий літак, фронтовий (тактичний) винищувач, здатний завдавати ударів по наземних цілях, включаючи судна. Поєднує якості винищувача і бомбардувальника, як правило здатний застосовувати потужне озброєння класу «повітря-земля». Основною відмінністю від штурмовика є здатність вести маневрений наступальний повітряний бій.

Як правило, удари по наземних цілях завдаються бомбардувальниками і штурмовиками під прикриттям винищувачів. Винищувачі-бомбардувальники здатні діяти без прикриття, оскільки мають такі маневрені характеристики, і таке озброєння, яких достатньо для захисту від винищувачів противника й самостійного виконання отриманого завдання.

Першими надзвуковими літаками, здатними однаково ефективно вести повітряний бій і атакувати наземні цілі, були винищувачі 3-го покоління — радянський МіГ-23, американський F-4, французький «Міраж» F-1. Проте завдання винищувачів-бомбардувальників в ході бойових дій визначаються доктриною їх застосування в конкретних військово-повітряних силах. Наприклад, під час війни у В'єтнамі американські винищувачі-бомбардувальники F-105 притягувалися виключно до ударів по наземних об'єктах, хоча в зіткненнях, що відбувалися, з винищувачами противника у ряді випадків здобували перемоги.

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]