Волгодонський еколого-історичний музей

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Волгодонський еколого-історичний музей (рос. Волгодонский эколого-исторический музей; з 1969 по 2003 рік — Волгодонський міський краєзнавчий музей) — музей у місті Волгодонську.

Історія музею[ред.ред. код]

Музей створений як народний міський краєзнавчий музей у лютому 1969 року[1]. У січні 1977 року перетворений у філіал Ростовського обласного музею краєзнавства. У 1993 році музею присвоєно самостійний статус[2]. У 2003 році перейменовано в Державну обласну установу культури «Волгодонський еколого-історичний музей»[3].

У структурі музею 6 відділів: науково-фондовий, науково-етнографічний, науково-експозиційний, науково-просвітницький, технічний, господарський. Також у музеї є своя наукова бібліотека та науково-реставраційна майстерня. За роки існування музею сформовано значне фондове зібрання — понад 100 тисяч предметів. Всі вони об'єднані в тематичні колекції: російський і донський іконопис, предмети культової металопластики XV — початку XX ст., художній та побутової метал, кераміка і скло XVII — початку XX ст., живопис і графіка радянських, російських і зарубіжних майстрів, у тому числі народних художників СРСР М.М. Жукова і І.А. Язєва; матеріали з Громадянської та Другої світової війни та інші.

Щорічно музей приймає понад 125 тисяч відвідувачів. Поряд з традиційними формами науково-просвітницької діяльності (екскурсіями, лекціями, тематичними музейними уроками і вечорами) великою популярністю користуються театралізовані вистави історико-етнографічної та екологічної спрямованості[4][5][6].

Адреса[ред.ред. код]

Спочатку розташовувався за адресою: вул. 50 Років СРСР, 2[7]. В наш час музей розташовується за трьома адресами:

 • вул. Леніна, 52[8];
 • вул. Робоча, 11;
 • вул. Леніна, 53.

Примітки[ред.ред. код]

 1. Решение № 64 от 26.02.1969 года исполкома Волгодонского городского совета депутатов трудящихся
 2. Постановление № 422 от 23 октября 1993 года Главы Администрации Ростовской области «О преобразовании филиалов государственных музеев области в самостоятельные музеи»
 3. Постановление № 370 от 30.07. 2003 года Администрации Ростовской области государственное учреждение культуры
 4. Место встречи с искусством — эколого-исторический музей Волгодонска
 5. Ночь в музее в Волгодонском эколого-историческом музее
 6. Волгодонский эколого-исторический музей
 7. В Волгодонске решают судьбу бывшего музея
 8. ВЭИМ приглашает в новое здание

Посилання[ред.ред. код]