Вулиця Миколи Садовського (Кропивницький)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вулиця Миколи Садовського
Кропивницький
Будинок 40/9
Будинок 40/9
Будинок 40/9
РайонПодільський район
Назва на честьСадовський Микола Карпович
Колишні назви
Нижня Биківська
радянського періоду (українською)Пушкіна
Загальні відомості
поштові індекси25013
Будівлі, пам'ятки, інфраструктура
Державні установиКіровоградська обласна СЕС
Забудоваприватна: одноповерхівки
Зовнішні посилання
У проєкті OpenStreetMapr3178404
Мапа
Мапа
CMNS: Вулиця Миколи Садовського у Вікісховищі

Вулиця Миколи Садовського — вулиця в центральній частині міста Кропивницький, названа на честь корифея українського професійного театру Миколи Садовського.

Розташована в Подільському районі Кропивницького. Пролягає від вулиці Андріївської до вулиці Соборної. Перетинає вулиці Павла Рябкова, Каховську, Тобілевича та Островського.

Історія

[ред. | ред. код]

Вулиця утворена до Жовтневого перевороту (1917) й раніше належала Биківському району[1], носила назву Нижня Биківська. До 2022 року носила назву вулиця Пушкіна на честь російського поета Олександра Пушкіна.

Олександр Пушкін зупинявся в міській кінно-поштовій станції, яка знаходилася в будинку (нині буд. 40/9, де розташована обласна СЕС) на Нижній Биківській вулиці, тобто перебуваючи в місті проїздом, про що зараз сповіщає меморіальна дошка[2].

Після початку широкомасштабного військового вторгнення Росії в Україну, рішенням Кропивницької міської ради від 12 травня 2022 року вулиця перейменована на честь українського актора театру та громадського діяча Миколи Садовського[3].

Забудова та об'єкти

[ред. | ред. код]

Вулиця Миколи Садовського забудована приватними одно- і двоповерхівками.

буд. 40/9 — Кропивницька обласна СЕС[4]. Це приміщення колишньої пастерівської станції, на місці якої була розташована кінно-поштова станція, де зупинялися російський поет Олександр Пушкін і польський поет Адам Міцкевич.

Фотогалерея

[ред. | ред. код]

Виноски

[ред. | ред. код]
  1. Харічкін Г. В. Кіровоград бандитський: історія і документи на www.kirovograd.proua.com [Архівовано 22 березня 2009 у Wayback Machine.] (рос.)
  2. Список пам'яток археології, історії та монументального мистецтва [Архівовано 1 червня 2011 у Wayback Machine.] на Офіційний сайт Кіровоградської міської ради [Архівовано 15 грудня 2013 у Wayback Machine.]
  3. Рішення від 12 травня 2022 року №1250 «Про перейменування вулиць та площі» // Кропивницька міська рада. Дев'ята сесія восьмого скликання
  4. Сайт Державної санітарно-епідеміологічної служби Кіровоградської області[недоступне посилання з червня 2019]