Вулиці Києва (довідник)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Вулиці Києва»
Вулиці Києва.jpg
Зовнішній вигляд видання (автор обкладинки — В. П. Данильчук)
Автор за редакцією А. В. Кудрицького
Дизайн обкладинки тверда
Країна Україна Україна
Мова українська
Тема вулиці Києва
Жанр довідник
Місце Київ
Видавництво «Українська енциклопедія» ім. М. П. Бажана
Видано 1995 рік
Сторінок 352
ISBN 5-88500-070-0

Вулиці Києва — довідник про вулиці, провулки і площі Києва станом на 1 березня 1995 року. Виданий видавництвом «Українська енциклопедія» ім. М. П. Бажана в 1995 році за редакцією Анатолія Кудрицького. Містить близько 2000 статей.

Упорядниками довідника є Анатолій Кудрицький, Лідія Пономаренко, Олександр Різник.

У статтях подано інформацію про кінцеві межі пролягання вулиць, про вулиці, які прилучаються до основного об'єкта, про час заснування вулиць, перейменування їх, коротку історичну довідку, а також інформацію про персоналію, якщо її іменем названо вулицю, провулок чи площу. Вказано не лише райони розташування вулиць, але й житлові масиви, історичні місцевості тощо. У статтях зазначено станції метро, зупинки швидкісного трамвая та приміських залізничних станцій, які безпосередньо пов'язані з тією чи іншою вулицею або від яких можна дістатися до інших вулиць. У книзі вміщено схеми метрополітену, трамвайних і тролейбусних маршрутів міста, а також топонімічний словник його історичних місцевостей, список вулиць і площ, що зникли в 1970–90-ті роки.

У 2010 році планувалося перевидання довідника[1]. Цей довідник був не першим подібним довідником — попередні видання довідників «Вулиці Києва» були випущені в 1958, 1975 та 1979 роках. У порівнянні з попередніми виданнями, останнє видання містить найповнішу історичну інформацію про вулиці, провулки, площі, проспекти міста (у попередніх виданнях історична довідка щодо кожної вулиці відсутня).

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Газета по-киевски. — 2009. — 30 апреля. (рос.)

Джерела[ред. | ред. код]