Вікіпедія:Вікімарафон 2020

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Wikimarathon 2020 poster.png

З 26 січня по 1 лютого в українській Вікіпедії проходить Вікімарафон — наймасштабніша акція з редагування Вікіпедії.

30 січня українській Вікіпедії виповнюється 16 років. Щоб привітати її з днем народження і допомогти якнайшвидше досягнути позначки в 1 мільйон статей, ми закликаємо усіх написати бодай одну статтю у Вікіпедії.

У межах Вікімарафону по всій Україні проходять вікізустрічі, де можна навчитися редагувати Вікіпедію й отримати пам'ятні сувеніри. Також до Вікімарафону можна долучитися онлайн — і отримати сувеніри за статтю поштою.

Вікіфлешмоби (згодом — Вікімарафони) проводяться щорічно з 2014 року. Ідею проведення Вікіфлешмобів в українській Вікіпедії одним з перших висловив Ігор Костенко, дописувач Вікіпедії з Небесної сотні.

Долучитися онлайн

Wikimarathon-promo.png
Сувеніри, які розсилались учасникам Вікімарафону 2019 року

До Вікімарафону можна долучитися з будь-якої точки світу із 26 січня по 1 лютого включно.

Узяти участь у марафоні можуть усі охочі; потрібно лише бути зареєстрованими у Вікіпедії. Щоб взяти участь у Вікімарафоні онлайн:

  1. Створіть протягом періоду Вікімарафону принаймні одну статтю (чим більше, тим краще )).
  2. Обов'язково додайте на сторінку обговорення створених статей шаблон {{Вікімарафон 2020}}.

Ви можете створити статтю на будь-яку тему. Якщо потрібні ідеї, скористайтеся пропонованими темами.

Базові вимоги до статей
  • Текст статей не може містити невичитаний машинний переклад;
  • Вікіпедія — це енциклопедія! Тому усі статті мусять мати енциклопедичний характер;
  • у Вікіпедії діють критерії значимості; не варто створювати статті, які їм не відповідають.
  • Вікіпедія не дозволяє плагіату! Тому статті мусять містити текст, сформований власне учасником чи учасницею, і не порушувати авторські права;
  • Вікіпедія не дозволяє оригінальних досліджень, всі неочевидні твердження мають бути підкріплені джерелами. Тому статті мусять базуватися на інформації, опублікованій раніше у авторитетних джерелах (газети/журнали/книги тощо) та містити посилання на ці джерела.
  • статті не повинні містити грубих порушень інших правил Вікіпедії.

Щоб дізнатися більше про алгоритм створення статті і правила Вікіпедії, скористайтеся довідковою сторінкою та/або Майстром створення статей.

Усі учасники й учасниці марафону можуть отримати сувеніри.

Незалежно від того, в якій формі долучаєтесь, додавайте на свою сторінку користувача шаблон {{Учасники Вікімарафону 2020}}

Wikipedia by Giulia Forsythe.jpg Цей користувач — учасник
Вікімарафону 2020.


Прийти на вікізустріч

У рамках Вікімарафону відбудуться вікізустрічі у більшості великих українських міст та в десятках містечок і сіл по всій країні.

Повний список доступний на сторінці Вікіпедія:Вікімарафон 2020/Вікізустрічі; протягом Вікімарафону він буде доповнюватися.

Мапа Вікімарафону (нові підтверджені події ще будуть додаватися)

Допомогти поширити інформацію

Буде дуже цінно, якщо ви не лише долучитесь до Вікімарафону, а й запросите інших це зробити. Розкажіть про вашу участь у Вікімарафоні у соціальних мережах (Facebook, Twitter, Instagram тощо) з додаванням до повідомлення гештеґу #Вікімарафон, #ЯпишуВікіпедію.

Теґайте сторінки «Українська Вікіпедія» та «Вікімедіа Україна» у Facebook; їхні акаунти у Twitter (ВікіпедіяВікімедіа Україна); сторінку «Вікімедіа Україна» в Instagram.

Допомогти в організації

Вікімарафон 2019 у Миколаєві

На загальноукраїнському рівні Вікімарафон організовує ГО «Вікімедіа Україна». Заходи Вікімарафону на місцях організовуються силами місцевих волонтерів, котрі проводять захід і залучають учасників. ГО «Вікімедіа Україна» може забезпечити інформаційними матеріалами та сувенірами для учасників, допомогти інформаційно (поширити інформацію про ваш захід) й консультаційно ( надати довідкові матеріали, відповісти на ваші запитання). Будь ласка, заповніть реєстраційну анкету для організаторів заздалегідь, щоб отримати таку допомогу.

Корисні ресурси для організаторів вікізустрічей Вікімарафону зібрані у пам'ятці з проведення зустрічі Вікімарафону.

Ми також будемо раді допомозі онлайн: наповненню списку пропонованих для створення статей, допомозі з дизайном афіш та інфографік тощо. Пишіть на wikimarathonAt sign.svgwikimedia.org.ua або на сторінці обговорення цієї сторінки, щоб обговорити деталі.