Вікіпедія:Соціальні мережі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Українська Вікіпедія має присвячені їй сторінки/групи/бесіди у соціальних мережах. Започатковані вони користувачами-волонтерами, не є офіційними представництвами Вікіпедії чи її спільноти, коментарі, опубліковані в них, не заміняють обговорення у Вікіпедії.

  • Сторінки покликані популяризувати Вікіпедію українською мовою через публікацію цікавих фактів з/про неї. Передбачається, що такі сторінки працюють на засадах п'яти основ: вони публікують дописи нейтральною мовою, вказують джерела через вказання посилання на статтю Вікіпедії, звідки взято текст, дотримуються авторських прав на зображення, спілкуються ввічливо.
  • Групи призначені для обговорення довколавікіпедійних питань у зручнішому й звичнішому для багатьох користувачів форматі, ніж сторінки обговорення. Обговорення у групах не може бути заміною обговоренню у Вікіпедії.
  • Бесіди (чати, канали, балачки) не обмежуються темою Вікіпедії і є вільними майданчиками для спілкування вікіпедистів між собою на інші теми також.

Уся присутність спільноти української Вікіпедії — а також сестринських проєктів — координується різними людьми у різних соціальних мережах. Станом на червень 2024 правил отримання доступу не визначено. Ви можете заявити про свої наміри долучитися на сторінці обговорення і звернутися до конкретних сторінок/груп, якщо маєте бажання і навички створювати відповідний контент.

Зазвичай є присутні члени Вікімедіа Україна, організації, що популяризує Вікіпедію та сестринські проєкти в Україні: ВМУА використовує ці соціальні канали для інформування про поточні проєкти, а також підтримує їх діяльність у періоди спаду активності волонтерів (у минулому організація проводила тренінги для волонтерів-модераторів соцмереж).

У соціальних мережах
Українська Вікіпедія: · · · ·
Вікімедіа Україна: · · ·
Вікіновини:
Вікіджерела: ·
Вікі любить пам'ятки: ·
Вікі любить Землю:

Спільноти у Facebook

Групові чати

Див. також