Вікіпедія:CEE Spring 2016

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Головна Проєкт у Вікіпедії Умови конкурсу Статті, запропоновані до написання Переможці

CEE Spring 2016 (Центрально-Східноєвропейська весна) — другий міжнародний конкурс із редагування у Вікіпедії статей про Центрально-Східну Європу, що проходить у березні-травні 2016 року з ініціативи організацій Вікімедіа в Центрально-Східній Європі (WMCEE). Мета заходу — доповнення та створення найважливіших статей про країни Центральної та Східної Європи, покращення якості інформації про них різними мовами.

Таким чином, наприклад, українською мовою будуть створені й поліпшені статті про інші країни (наприклад, культура Латвії, румунська музика, статті про головні міста, історичні події, найвидатніших митців, науковців, політиків, спортсменів і т. д.), а іншими мовами будуть писати й доповнювати статті про Україну та інші країни.


Участь

Як узяти участь?
 1. Зареєструватися у Вікіпедії (отримати свій нікнейм).
 2. Створити або доповнити статтю у Вікіпедії з урахуванням базових вимог.
 3. Поставити на її сторінці обговорення шаблон {{CEE Spring 2016}} і вказати параметри. (Якщо стаття перекладена з іншого мовного розділу, поставити також {{Перекладена стаття}}).
 4. Стаття автоматично надходить на розгляд журі та зараховується конкурсанту у тижневому заліку у її вигляді на кінець конкурсного тижня.
 5. До кінця конкурсного періоду статтю можна поліпшувати, зокрема, врахувавши побажання журі.

Правила та нагороди

Головний приз

За підсумками конкурсу головний переможець отримає поїздку до Вірменії на CEE Meeting 2016 (27—29 серпня)[1]

Тижневі призи та призи за категорії

Малими призами нагороджуватимуть авторів, які набрали найбільше балів за конкурсний тиждень, та переможців за категоріями статей.

Заохочувальні призи

Заохочувальні призи отримають усі учасники, які впродовж конкурсного періоду створять чи доповнять більше, ніж п'ять статей.

Правила визначення переможців

Переможцями конкурсу стануть особи, що зробили «найкращий внесок». Найкращий внесок[2] оцінюється відповідно до правил та вимог Вікіпедії та якості доданої інформації.

Вимоги та бали
 • Створені статті мусять мати розмір щонайменше 3500 байтів;
 • Мінімальний розмір доповнення — також 3500 байтів;
 • Кількість балів за створену/доповнену статтю визначає формула;
 • Бонусні бали: статті, які на кінець конкурсного періоду стали «добрими» чи «вибраними» у Вікіпедії, додають конкурсантам відповідно 25 та 50 балів до заліку. «Вибрані» списки — 15 балів.
Оцінка якості
 • Журі оцінює статті за такими параметрами: розмір, якість (інформативність і повнота; внутрішня узгодженість та структурованість; достовірність та верифіковуваність; якість мови).

Переможцем можна стати одночасно у кількох номінаціях.

Для деталей див. умови конкурсу

Примітки

 1. За умови, що головний переможець не зможе поїхати (чи відмовиться), цей приз отримає наступний за кількістю балів і так далі
 2. Найкращий внесок визначається як найбільша сукупна кількість балів, отриманих за написання статей. Кількість балів, отриманих конкурсантом за кожну окрему статтю, математично обраховується залежно від кількісних і якісних показників.

Роки конкурсу

Список статей до створення

Кожен конкурсний тиждень присвячений 3 регіонам. Є ймовірність, що деякі країни буде додано під час конкурсу.

Місцеві вікіпедисти з цих країн (чи регіонів) склали список статей, які запропоновано Вам написати. Статті розбиті за категоріями: культура, природа / географія, економіка, суспільство, спорт, політика, транспорт, історія, наука, освіта, у деяких окремо виділені жінки або інші категорії.

Зверніть увагу: в українському написанні імен і власних назв можуть бути ненавмисні помилки.

Держави Дати
Сербія, Словаччина, Угорщина 21 березня — 27 березня
Албанія, Естонія, Башкортостан 28 березня — 3 квітня
Республіка Сербська, Австрія, Росія 4 квітня — 10 квітня
Молдова, Україна (в українській Вікіпедії статті участі не беруть, але можете писати іншими мовами), Литва 11 квітня — 17 квітня
Македонія, Болгарія, Хорватія 18 квітня — 24 квітня
Польща, Азербайджан, Казахстан 25 квітня — 1 травня
Греція, Білорусь, Саха 2 травня — 8 травня
Румунія, Латвія, Косово 9 травня — 15 травня
Вірменія, Чехія, Боснія і Герцеговина 16 травня — 22 травня
Грузія, Туреччина, Есперантида 23 травня — 29 травня

Конкурс розбитий на тижні для зручності: щоб заохотити писати про всі країни; щоб показати, які взагалі країни входять у ЦСЄ і беруть участь; щоб повсякчас долучати нових учасників упродовж 10-ти тижнів конкурсу. Насправді учасники можуть писати статті незалежно від теми тижня; у тижневий залік потрапляють статті про будь-яку країну з конкурсних за єдиним критерієм — часом створення.

Усі статті можна і треба покращувати впродовж усього конкурсу, вони будуть переглянуті по його закінченню ще раз.

Зовнішні посилання