Вікіпедія:WikiGap 2023

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

WikiGap 2023

Коротка адреса: wikigap.org.uaПеріод проведення: 6-26 березня
Ідея: Створюємо та покращуємо статті про видатних жінок, щоб зменшити гендерний дисбаланс у Вікіпедії і показати світові досягнення видатних жінок.


Результати

Долучитися онлайн

Сувеніри для учасників та учасниць WikiGap 2021

Протягом 6—26 березня до WikiGap можна долучитися онлайн з будь-якої точки світу. Взяти участь у марафоні можуть усі охочі; потрібно лише зареєструватися у Вікіпедії.

Щоб долучитися до WikiGap онлайн:

 1. Створіть або суттєво доповніть принаймні одну статтю (чим більше, тим краще )).
 2. Обов'язково додайте на сторінку обговорення створених/поліпшених статей шаблон {{WikiGap 2023}} (дивіться покрокову інструкцію, як це зробити).

Ви можете створити статтю про будь-яку визначну жінку або на споріднену тему (наприклад, оглядову статтю про становище жінок у певній галузі). Якщо не знаєте з чого почати, скористайтеся пропонованими темами.

Базові вимоги до статей

[ред. код]
 • Текст статей не може містити невичитаний машинний переклад;
 • Вікіпедія — це енциклопедія! Тому усі статті мусять мати енциклопедичний характер;
 • у Вікіпедії діють критерії значимості; не варто створювати статті про людей, які їм не відповідають.
 • Вікіпедія не дозволяє плагіату! Тому статті мусять містити текст, сформований власне учасником чи учасницею, і не порушувати авторські права;
 • Вікіпедія не дозволяє оригінальних досліджень, всі неочевидні твердження мають бути підкріплені джерелами. Тому статті мусять базуватися на інформації, опублікованій раніше в авторитетних джерелах (газети/журнали/книги тощо) та містити посилання на ці джерела.

Щоб дізнатися більше про алгоритм створення статті і правила Вікіпедії, скористайтеся довідковою сторінкою та/або Майстром створення статей. Також можете переглянути відеоінструкції про перші кроки у Вікіпедії.

Сувеніри та призи

[ред. код]
 • Учасниці й учасники онлайн-марафону, які створять або суттєво поліпшать принаймні дві статті в рамках WikiGap, отримають сувеніри від організаторів заходу.
 • Особливий подарунок можна отримати, якщо ваша стаття отримає статус «доброї» або й «вибраної»[k 3].

Відзначатися будуть ті статті, на сторінках обговорення яких є шаблон {{WikiGap 2023}}. Організатори залишають за собою право не надсилати сувеніри, якщо у внеску учасника чи учасниці є суттєві порушення правил Вікіпедії або якщо статті не відповідають темі марафону.

До уваги учасників та учасниць минулих років: на відміну від попередніх разів, цього року окремої міжнародної онлайн-кампанії WikiGap Challenge не буде.

Інтерфейс створення статті

[ред. код]
Зовнішні відеофайли
Демонстрація створення статей
Як створити статтю у Вікіпедії: покрокова відеодемонстрація (8 хвилин)
Створення статті з нуля

Якщо ви нові у Вікіпедії, натисніть на синю кнопку:

    Майстер створення статей


Якщо ж ви більш досвідчені, введіть назву статті:

* зауважте, що якщо стаття з такою назвою вже існує, ви потрапите на неї. Створити дві статті з абсолютно однаковими назвами неможливо.

Переклад статті з іншого мовного розділу

Також можна створювати статті з допомогою інструменту перекладу, який спрощує переклад статей з інших мовних розділів Вікіпедії. Детальну покрокову інструкцію з роботи з цим способом можна знайти на цій сторінці. Щоб напряму перейти до перекладу статті з іншої мови, якщо ви вже обрали тему, натисніть сюди: Спеціальна:Переклад вмісту.

Події

У межах марафону пройшла офлайн-подія для вікіспільноти у Києві в суботу 18 березня, 12:00—15:00. Долучилися 17 учасників та учасниць, деталі на сторінці зустрічі. Також у межах марафону пройшла офлайн-зустріч української вікіспільноти у Гданську (Польща). До неї долучилось 6 учасниць. деталі на сторінці зустрічі

Якщо ви хочете організувати локальну офлайн- чи онлайн-подію у своєму місті (наприклад, для студентів університету), напишіть за адресою infowikimedia.org.ua

Розкажіть про свою участь

 • Розкажіть про вашу участь у WikiGap у соціальних мережах (Facebook, Twitter, Instagram тощо) з додаванням до повідомлення гештеґу #WikiGap
 • Теґайте сторінки української Вікіпедії у та .

Контакти і посилання

Примітки

[ред. код]
 1. Враховуються статті, позначені шаблоном {{WikiGap 2023}}
 2. Радзимовська Валентина ВасилівнаХоперська Ганна ПетрівнаМаргарита ЙоркськаАнна Глостерська
 3. Допрацювати і номінувати статтю на цей статус потрібно до 31 березня включно; конкретного дедлайну для власне отримання статусу немає