Довідка:Покрокова інструкція зі створення статті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Версія цієї інструкції в pdf

На цій сторінці наведено детальну покрокову інструкцію зі створення статті в українській Вікіпедії двома способами — з допомогою інструменту перекладу і шляхом самостійного створення.

Переклад статті з іншої мови[ред. | ред. код]

 1. Знайдіть статтю, яку хочете перекласти. Переконайтеся, що її відповідника немає в українській Вікіпедії.
 2. Перейдіть на сторінку Спеціальна:Переклад вмісту.
 3. Натисніть на посилання «Спробуйте прямо зараз!».
 4. Натисніть синю кнопку «Новий переклад».
 5. Виберіть мову оригінальної статті у прямокутнику в рядку зверху сторінки.
 6. Почніть вводити оригінальну назву статті в рядок з написом «Знайдіть сторінку для перекладу».
 7. Виберіть потрібну статтю із списку пропозицій. Натисніть синю кнопку «Почати переклад».
 8. Перекладайте статтю абзац за абзацом — клацніть на місце для абзацу у правому стовпці, щоб вставити оригінальний текст. Ви можете переключитися на машинний переклад — тоді замість оригінального тексту за кліком на абзац буде вставлятися автопереклад. Не забувайте вичитувати! Зміни автоматично зберігаються, тому завжди можна зробити перерву. Щоб повернутись, знову зайдіть на сторінку Спеціальна:Переклад вмісту, переконайтесь, що у верхньому рядку натиснута кнопка «У процесі» та оберіть розпочатий раніше переклад.
 9. Коли переклад завершений, натисніть синю кнопку «Опублікувати» зверху сторінки. Іноді в застарілих браузерах після натискання нічого не відбувається, сторінка наче не може оновитись. Не панікуйте, переклад завжди автоматично зберігається. Зайдіть через сучасний браузер як це описано у попередньому пункті і сміливо натискайте «Опублікувати».
 10. Вітаємо! Ви створили нову статтю! Якщо ви бажаєте доробити статтю, можете тимчасово додати на початку сторінки позначку {{Редагую}}. Не забувайте прибрати її, коли завершите доробки.

Створення самостійної статті[ред. | ред. код]

 1. Через вікно пошуку перейдіть на сторінку Довідка:Створення нової статті.
 2. Переконайтеся, що тема статті відповідає критеріям, викладеним на цій сторінці: такої статті ще не існує і обрана тема заслуговує окремої статті.
 3. Знайдіть авторитетні джерела для статті: не блоги, не реферати тощо. Також не можна переписувати текст без змін, адже це порушує права автора. І не можна додавати дослівний переклад з інших мов, навіть власноруч виконаний переклад, адже це буде порушувати авторські права (винятком є переклад статті з іншого мовного розділу Вікіпедії).
 4. Введіть назву статті в рядок у розділі «Уперед!» і натисніть на кнопку «Створити нову статтю або перейти до існуючої».
 5. Якщо такої статті немає, перейдіть за посиланням червоного кольору «створити сторінку…».
 6. Почніть писати статтю. Інструкцію із використання візуального редактора можете знайти на звороті.