Він не хотів убивати…

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Він не хотів убивати…
рос. Он убивать не хотел…
Жанрмелодрама
пригоди
РежисерГеоргій Шенгелая
ПродюсерШ. Лаперадзе
СценаристГурам Асатіані
А. Пурцеладзе
Георгій Шенгелая
У головних
ролях
Алек Габечава
Манана Абазадзе
Георгій Кавтарадзе
Додо Абашидзе
Резо Хобуа
Васо Цуладзе
Ліана Асатіані
Михайло Геловані
Кахі Кавсадзе
Д. Купарадзе
ОператорІгор Амасійський
Георгій Калатозішвілі
КомпозиторС. Жванія
КінокомпаніяГрузія-фільм
Тривалість90 хв.
Мовагрузинська
КраїнаСРСР СРСР
Рік1966
IMDbID 0174909

«Він не хотів вбивати…» (рос. «Он убивать не хотел…») — грузинський радянський фільм кінорежисера Георгія Шенгелая, знятий за мотивами роману А. Пурцеладзе «Маци Хватія» і народними переказами.

Сюжет

[ред. | ред. код]

У фільмі оповідається історія легендарного грузинського месника XIII століття, благородного розбійника Маці Хвітія, який мужньо виступив проти княжого свавілля.

Дії відбуваються у Грузії XVIII століття. На обрії з'явилася турецька фелюга і обличчя людей на березі стають похмурими: поява чужих не обіцяє нічого гарного. Так з перших же кадрів на екрані з'являється атмосфера тривоги, недобре передчуття.

Клаптик землі, стара хатина, добрий кінь — нічого більше не треба від життя герою фільму — Маці Хвітія. У нього є старий батько, сестри, улюблена дівчина Ека і вірний друг Кочойя. Але настає мить, коли цьому щастю приходить кінець: правителька країни княгиня Дадіані побажала узяти Маці в свою свиту. Той мав зухвалість відмовитися. І запалав, підпалений людьми Дадіані, будинок Маці. Убитий батько. Сестри викрадені. А Еку, дивом вирвану з рук княжих прислужників, довелося заховати в гірському селищі неприступної Сванетії. Лише Кочойя залишився поряд з Маці. І, як зацьковані звіри, озираючись, чекаючи пострілу в спину, вирушають друзі з рідних місць. Тепер у них єдина дорога — до знаменитого Омара Марганія, розбійника, який спустошує володіння князів Дадіані. Лише так зможе розплатитися Маці за заподіяне йому зло…

Актори

[ред. | ред. код]

Нагороди

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]