Галея

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Галея (жовтозуба каві)

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Гризуни (Rodentia)
Підряд: Їжатцевиді (Hystricomorpha)
Парворяд: Кавієвиді (Caviomorpha)
Родина: Кавієві (Caviidae)
Рід: Галея (Galea)
Meyen, 1832
Посилання
Вікісховище: Galea
Віківиди: Galea
EOL: 103514
ITIS: 584618
NCBI: 10145
Fossilworks: 83799

Галея, або жовтозуба каві (Galea) — рід гризунів родини кавієвих (Caviidae) з підряду їжатцевидих, поширений в центральній та центрально-південній частині Латинської Америки.

Зовнішня морфологія

[ред. | ред. код]

Довжина голови й тіла: 150-250 мм, хвоста немає, вага: 300-600 г. Верхня частина тіла агутієвого кольору, нижня частина сірувато-біла. Форма тіла більш компактна й кремезна, ніж у видів роду кавія (Cavia). Різці жовтуваті або світло-оранжеві, а не білі, як у Cavia, і Microcavia. Задні ноги мають три пальці, передні — чотири, всі мають сильні, гострі пазурі. Самиці мають одну пару пахових і одну пару бічних грудних молочних залоз.

Середовище проживання

[ред. | ред. код]

Галеї населяють луки на високих або низьких висотах, а також скелясті та чагарникові області. Іноді вони викопують власні нори, іноді використовують покинуті отвори великих ссавців, таких, як броненосці (Chactofihractus), віскачі (Lagostomus), і туко-туко (Clenomys), а також тріщини в кам'яних стінах.

Поведінка та відтворення

[ред. | ред. код]

Вони в основному наземні і денні. Харчуються різного роду рослинним матеріалом. Розмноження триває протягом усього року, але, більшість потомства народжуються навесні і влітку в дикій природі. Самиці поліеструсові і можуть давати 7 приплодів на рік; одна самиця народила 12 приплодів за 21 місяць. Естрального цикл в середньому триває близько 22 днів. Як тільки самиці народять вони вже можуть бути переслідувані самцями.

Середній термін вагітності: 53 днів, (від 49 до 60 днів). Число дитинчат може бути від одного до семи. Середнє число для Galea spixii - 2, для Galea musteloides - 3. Малюки важать близько 40 грамів при народженні, добре розвинені, і можуть рухатися. Викормлюються протягом 3 тижнів. Статева зрілість досягається на 3-му місяці у самців і на 2-му у самиць, але деякі самиці досягають статевої зрілості значно раніше.

Систематика

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]