Гекла

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Вид на вулкан Гекла

Ге́кла — найвідоміший вулкан Ісландії котрий є дуже активним. Висота гори сягає 1,491 метрів над рівнем моря, і вражаюче височіє над долинами півдня Ісландії. Останнє виверження відбулося 28 лютого 2000 року.

Протягом століть, Гекла вважалася воротами до пекла, де душі проклятих горіли у вічному вогні.

Ісландія знаходиться на півночі та омивється холодними течіями. Дивно що на цьому острові з льдовиками є вулкан який вивергеяться дуже часто. Гекла є центровим вулканом і нагромадилась вздовж 40-кілометрової тріщини. Вивчення відкладень вулканічного попелу виявили, що вулкан був активним принаймні протягом останніх 6,600 років. Ісландці з часу заселення країни були свідками близько 20 вивержень основного кратера Гекли, і ще восьми з додаткових кратерів вулкану.

Найкраща стежина для підняття на Геклу пролягає з північної або з північно-західної сторони гори. Дослідники Еґґерт Олафссон та Б'яртні Палссон були першими людьми що піднялися на вулкан у 1750 році.

Виставка, що представляє гору Геклу, розміщується в однойменному Центрі Гекла в Лейрубаккі ау Ланді поблизу гори. Там досліджуються природа вулкану і «відносини між горою і ісландським народом протягом 11 століть». Центр Гекла теж надає інформацію про найкращі маршрути на гору, і видає свідоцтва тим, хто піднімається на гору.

Ісландський композитор Йон Лейфс присвятив свій твір «Гекла» (1964) виверженню Гекли, яке йому вдалося спостерігати. Згодом цю композицію було названо «найгучнішою в класичні музиці».

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Навколо Ісландії. Всеохоплюючий і точний путівник відвідувачів по Ісландії за 2007 рік (видається щорічно декількома мовами: 32 річне видання). Вжито англійську версію: Around Iceland. A Comprehensive and concise visitors' guide to Iceland 2007. Видавництво: Геймур (Світ)

Посилання[ред.ред. код]


Ісландія Це незавершена стаття з географії Ісландії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.