Гельветика (фільм)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гельветика
Helvetica
Жанр документальний фільм
Режисер Гарі Хаствіт
Оператор Люк Гейсбюлер
Монтаж Шелбі Сігел
Дистриб'ютор Netflix
Тривалість 80 хвилин
Мова англійська
Країна США США
Рік 2007
IMDb ID 0847817
hustwit.com/helvetica|
CMNS: Гельветика у Вікісховищі

«Гельветика» (англ. Helvetica) — це незалежний повнометражний документальний фільм про типографіку та графічний дизайн. У ньому розповідається про поширення однойменного шрифту та його вплив на глобальну візуальну культуру.

Режисер фільму — Гарі Хаствіт[en] присвятив реліз стрічки у 2007 року до 50-річчя створення шрифту, що відбувся у 1957 році. «Гельветіка» є першим фільмом у трилогії дизайну.

Сюжет[ред. | ред. код]

«Гельветіка» — це кінематографічне дослідження-бесіда про використання шрифту у міському просторі. Для цього Гарі Хаствіт бере інтерв’ю у графічних дизайнерів та типографів, які знаються та історії Helvetica та використовують цей шрифт у своїх роботах.

У перших інтерв’ю мова йде про батьків-творців шрифту — Макса Мідінгера та Едуардом Гофманом та їх прагнення створити простий шрифт без зарубок, згідно з ідеалами модерністського руху. Далі згадуються друкарські «погані звички» з попередніх робіт 1950-х років, які Helvetica намагалася виправити. Наприклад, нерозбірливі рукописні написи та щільний курсив.

Протягом усього фільму наводяться різні приклади Helvetica, що з’являються в міському просторі та поп-культурі, що чергуються з інтерв’ю.

Деякі респонденти критикують шрифт Helvetica. Наприклад, Стефан Заґмайстер[en] вважає шрифт занадто нудним та обмеженим. Девід Карсон[en] підкреслює різницю між розбірливістю та хорошою комунікацією. Ще частина дизайнерів не люблять Helvetica через ідеологію. Натомість вони віддають перевагу вручну ілюстрованим шрифтам, зосередженим навколо постмодернізму та відкидаючи конформізм.

Інша серія інтерв’ю з Майклом Плейсом розкриває третю позицію щодо Helvetica. Ці дизайнери визнають його повсюдність та відповідність завданню змусити «говорити по-іншому».

Фільм завершується коментарями щодо дедалі більшої поширеності графічного дизайну для самовираження кожного користувача соціальних мереж.

Опитувані[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]