Генріх XV (герцог Баварії)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Генріх XV
Народився 28 серпня 1312(13120828)
Баварія
Помер 18 червня 1333
Наттернберг
Країна Німеччина
Національність німець
Діяльність суверен
Знання мов німецька
Титул герцог Нижньої Баварії
Термін 1312—1333 роки
Попередник Оттон III
Наступник Генріх XIV
Конфесія католицтво
Рід Віттельсбахи
Батько Оттон III
Мати Агнеса Глогувська
У шлюбі з Ганна Габсбург

Генріх XV (*Heinrich XV, 28 серпня 1312 — 18 червня 1333) — герцог Нижньої Баварії у 13121333 роках.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з династії Віттельсбахів. Син Оттона III, герцога Баварії та короля Угорщини, і Агнеси Глогувської. Народився 1312 року. Через два тижні після його народження помер батько, і опікунами малолітнього герцога стали родичі Людвіг IV і Рудольф I, герцоги Верхньої Баварії, а пізніше — ще й двоюрідний брат Генріх XIV, герцог Нижньої Баварії.

Тривалий час він залишався Нижньобаварським герцогом суто номінально. У 1327 році Генріх XV намагався претендувати на корону Угорщини, втім марно. У 1328 році Генріх XV одружився з донькою Фрідріха Габсбурга, герцога Австрії. Цим було посилено самостійність від родича Людвіга IV, який на той час став імператором.

Після цього втрутився у конфлікт між своїми дворідними братами Оттоном IV і Генріхом XIV щодо розподілу Нижньої Баварії. Зі своїми загонами брав участь у цій війні. 1329 року дав клятву відмовитися від розподілу Нижньої Баварії. Але у 1330 році вступив у союз з Оттоном IV та імператором Людвігом IV. У підсумку в 1331 року вони вирішили розділити землі, але при цьому було обумовлено, що в питаннях спадкування Нижня Баварія буде розглядатися як єдине неподільне ціле. Генріх XV отримав герцогство Баварія-Деггендорф, до якого увійшли Деггендорф, Кам, Дингольфінг, Ландау-на-Ізарі і Фільсхофен-на-Дунаї. Своєю резиденцією зробив замок Наттернберг, поблизу Деггендорфа.

Проте в 1332 року Генріх XV погодився щодо спільного володарювання Нижньою Баварією. В подальшому підтримував Генріха XIV проти Оттона IV та імператора. У 1333 році Генріх XV помер у Наттернберзі. Поховано у цистерціанському монастирі Селігенталь (поблизу Лансгута). Його землі відійшли Генріху XIV.

Родина[ред. | ред. код]

Дружина — Ганна, донька Фрідріха Габсбурга, герцога Австрії.

Дітей не було.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Nikolaus Orlop: Alle Herrscher Bayerns. Herzöge, Kurfürsten, Könige. Von Garibald I. bis Ludwig III. 2. verbesserte und erweiterte Auflage. Langen Müller in der F. A. Herbig Verlagsbuchhandlung GmbH, München 2006, ISBN 3-7844-3075-9.
  • DUKES of LOWER BAVARIA 1180—1340