Герб Берислава

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Берислава
px
Деталі
Носій Берислав
Щит французький

Герб Берислава - офіційний символ міста Берислав. Був атверджений рiшенням сесії міської ради..

Опис[ред. | ред. код]

В лазуровому щиті срібна стінозубчаста фортечна стіна з такою ж стінозубчастою вежею, супроводжувана в правому верхньому кутку золотим дзвоном в перев'яз справа, а в лівому верхньому кутку - двома срібними шаблями, покладеними в косий хрест. Щит вписаний в золотий декоративний картуш і увінчаний срібною міською короною.

Символіка[ред. | ред. код]

Лазуровий колір щита символізує чесність, вірність, бездоганність. Срібна вежа нагадує ймовірну давню назву міста - Біла Вежа. Разом з фортечною стіною вона свідчить про історію міста як фортеці кримських ханів. Золотий дзвін нагадує про перемогу 1695р., після якої полтавський полковник Герцик вилив 120-пудовий дзвін із міді трофейних гармат, а вже у наші часи в Бериславі на честь козаків - учасників штурмів Кизи-Кирмена - встановлений однойменний дзвін. Шаблі на гербі - згадка про численні битви козаків біля стін фортеці.

Історичний герб[ред. | ред. код]

Історичний герб

На золотому полi на чорнiй горi червона башта, на якiй стоїть дiва в лазуровому вбраннi. У вiльнiй частинi герб Херсонської губернiї. Щит увiнчаний срiбною мiською короною з трьома вежками та обрамований двома золотими колосками, оповитими Олександрiвською стрiчкою.

Автор — Б.Кене.

Художник — В. М. Напиткін.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]