Герб Сумського району

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Сумського району
Coat of Arms of Sumy Raion.png
Деталі
Носій Сумський район
Затверджений 10 лютого 2004
Щит іспанський

Герб Сумсько́го райо́ну — офіційний символ Сумського району Сумської області, затверджений 10 лютого 2004 року рішенням Сумської районної ради.

Опис[ред. | ред. код]

Гербовий щит має форму прямокутника з півколом в основі. Щит розділений на дві частини: у верхній на блакитному полі на пагорбі стоїть біла церква з золотими куполами. У нижній частині на зеленому полі два навхрест покладені жовті снопи жита. На щиті з повністю заокругленою нижньою частиною зображені геральдичні фігури, які відображають історичне значення та сьогодення району.

Церква Різдва Богородиці в селі Юнаківка, зведена у 17931806 роках, у стилі класицизму, — визначна пам'ятка архітектури не лише району, а й всієї України, — відображає багаті духовні традиції краю, його відродження. Церква, розташована майже на кордоні з Російською Федерацією, уособлює православну єдність слов'янських народів, є своєрідною духовною брамою до України.

Снопи жита відображають сільське господарство, в якому переважно зайняті місцеві мешканці, а зелене поле уособлює багатство та родючість земель району.

Герб району, згідно з правилами сучасного українського місцевого гербоутворення, вписано у декоративний картуш з дубового листя золотого кольору, оскільки дуб — символ міцності і довголіття.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]