Щит

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Види щитів

Щит — заслона для захисту воїна від удару холодною зброєю, один з найстарших видів озброєння. Щит — це перше власне бойове спорядження людства, оскільки списи, луки та стріли тощо попервах використовувалися мисливські.

Розміри, форма і матеріал щита мінялися в залежності від країни та епохи. Звичайно щити робили з дерева, плетеного пруття, покривали шкірою, оковували металом або робили з металу. Щити носили на руці за допомогою ременів або скоби чи руків'я. На Русі щити виробляли спеціальні ремісники — щитники (щитовники). Щит був символом військової честі й перемоги; вираз: повертатися з щитом — бути переможцем, на щиті — бути переможеним, убитим у бою. «Узяти город на щит» — значило здобути та пограбувати його.

Класифікація[ред.ред. код]

Щити поділяються на чотири види:

Легкі щити[ред.ред. код]

В першу чергу легкі щити використовували для відбивання стріл, та інших метальних знарядь. Цей тип щитів виник скорше інших, перші щити такого типу виготовляти з переплетених гілок дерев, які обтягували шкірою тварин. Такі щити не були дуже міцними, їх можна було знищити будь-яким типом холодної зброї, але стріли, і дротики стримували дуже добре.

Такі щити могли бути різних розмірів, іноді вони закрити воїну весь тулуб, іноді від плеча, до коліна, але висота такого щита майже ніколи не перевищувала 70 см, а маса була до 500 г, що робило його неймовірно мобільним, та швидким.

Круглі щити[ред.ред. код]

Щити такого типу були трохи більшого розміру, ніж легкі(в діаметрі до 90см), і мав відносно малу масу, та вже були призначені не лише для захисту від дальньої зброї(луків, арбалетів), а й від деяких ударів зброєю для ближнього бою.

Див.також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]