Глиноликий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Глиноликий
Глиноликий.jpg
Історія
Видавець DC Comics
Дебют Detective Comics #40 (червень 1940) (Карло)
Автор(и)

Боб Кейн (Карло) Білл Фінгер, Шелдон Молдофф (Хейген)

Льон Уейн, Маршал Роджерс (Пейн, Фуллер)
Характеристики
Альтер его Базиль Карло,Метт Хейг,Престон Пейн ,Сондра Фуллер
Вороги
Бет-команда,
Ліга Справедливості

Глиноликий (англ. Clayface) — псевдонім, використовуваний декількома суперзлодіями всесвіту DC Comics. Всі були ворогами Бетмена.

Бейз Карло[ред. | ред. код]

Бейз Карло (Basil Carlo) був зіркою фільмів категорії B (B-Movie) - низькопробних і малобюджетних фільмів жахів, популярних в США. Коли Бейз почув, що буде знятий ремейк фільму жахів «Терор» (The Terror), що приніс йому популярність і популярність, він був розлючений фактом, що головна роль віддана іншому, більш здатному і молодому акторові. Бейз навіть не втішав той факт, що він був у числі «запрошених зірок». Тоді Карло задався метою зірвати зйомки і почав вбивати акторів і членів знімальної команди фільму, надягаючи на злочини маску екранного лиходія, Глінолікого. Але був зупинений Бетменом (Batman) і Робіном (Robin). Бейз знову з'явився після падіння з обриву тюремної машини швидкої допомоги, в якій він знаходився. Він знову надів маску Глінолікого і напав на наречену Брюса Уейна, Джулі Медісон (Julie Madison). Динамічний Дует (Dynamic Duo) знов завадив лиходієві.

Метт Хейг[ред. | ред. код]

Метт Хейг був мисливцем за скарбами і знайшов таємничу печеру з радіоактивним басейном протоплазми. Занурюючись у нього, Метт перетворювався на податливу глину, яка може прийняти будь-який бажаний йому вигляд. Однак, це лише тимчасовий ефект, і йому потрібно періодично повертатися в басейн для підтримки використанні своїх повноважень.

Пізніше Хейген копіює протоплазму з печерного басейну в хімічній лабораторії. Але штучна протоплазма дає йому тільки 5:00 здібностей, в порівнянні з двома добами від занурення в радіоактивний басейн.

Метт безліч разів втікав з в'язниці, щоразу повертаючись до своєї печери, щоб зануритися в бруд і здійснювати нові злочини. Одного разу Бетмен простежив Глінолікого до печери і скористався чудо-брудом, щоб битися з ним нарівні. Іншого разу злодій прийняв облич Супермена, отримавши таким чином кріптоніанскіе здібності і боровся проти Супермена, Бетмена і Робіна, але герої змогли перемогти Хейгана, використавши червоний криптоніт. Пізніше Глиноликий вступив у змову з Брейніаком, але знову програв. Хейган, Лекс Лютор, Брейніак, Горила Гроддена, Сінестро і Володар Океанів увійшли до складу групи злодіїв, яка атакувала Лігу Правосуддя, але були розбиті.

Престон Пейн[ред. | ред. код]

Пітер Маллі[ред. | ред. код]

Шостий Глиноликий з'являється одночасно з П'ятим, в Batman # 550. Він є вченим з лабораторії Департаменту екстранормальних операцій - доктором Пітером Маллі, який зливається із зразком глини Касія Клея. Він отримує здатності до зміни форми, а також силу розплавляти предмети лише поглянувши на них. Після його поразки його останки зберігаються в штаб-квартирі Део.