Гранд-канал

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Координати: 45°26′21″ пн. ш. 12°20′08″ сх. д. / 45.4393194° пн. ш. 12.3358250° сх. д. / 45.4393194; 12.3358250

Гранд-канал у Венеції

Гранд-канал або Великий канал (італ. Canal Grande) — найвідоміший канал Венеції на острові Ріальто. Є одним з головних транспортних шляхів міста.

Мабуть саме через канал острів і назвали Ріальто. Латинське rivus altus, тобто «протока глибока», модифікувалося в назву.

Вигляд Гранд-каналу з космосу, 2001 рік

Канал проходить через все місто. Починаючись з лагуни біля вокзалу, він проходить через все місто, повторюючи перевернену букву S і закінчується, з'єднуючись з каналом Сан-Марко і каналом Ла-Джудекка біля будівлі митниці.

Довжина каналу становить 3 800 метрів, ширина — від 30 до 70 метрів, глибина — близько 5 метрів. Набережних у каналу практично немає, їх замінюють фасади будинків, що виходять до каналу. Ці будинки, як правило, побудовані на палях, при цьому мають два виходи — на сушу і на воду.

Гранд-канал — зосередження найкрасивіших будівель міста. Саме через це венеціанці називають свою головну водну артерію — «Канал-палац» (італ. Canalazzo). На берегах каналу розташовано більше 100 палаців, серед них: Ка' Реццоніко, Ка' д'Оро, Ка' Фоскарі, Палаццо Барбаріґо та багато інших.

Панорама Гранд-каналу

Оскільки основний рух зосереджений уздовж каналу, то через водну артерію прокладено всього лише три мости: міст Ріальто, міст Академії і міст Скальці. У 2007 році відкритий четвертий міст (Ponte di Calatrava) через канал між вокзалом і пьяцаллє Рома. Пересуватися по каналу можна на гондолах або вапоретто. Альтернативу мостам при перетині каналів можуть скласти трагетто.

Італія Це незавершена стаття з географії Італії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.