Граф Шрусбері

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Граф Шрусбері (англ. Earl of Shrewsbury) — англійський дворянський титул. Сьогодні є найстарішим серед дворянських титулів Англії.

Історія титулу[ред.ред. код]

Вперше титул графа Шрусбері виник у 1075 р., скоро після нормандського завоювання, коли король Вільгельм Завойовник передав Роджеру Монтгомері територію уздовж кордону з центральним Уельсом (сучасний Шропшир) з титулом графа Шрусбері. Шропширська марка стала одним з найважливіших елементів оборонної системи на кордоні з валійськими королівствами. Але вже у 1102 р. титул графа Шрусбері і пов'язані з ним володіння у верхів'ях Северну та Ді були конфісковані королем Генріхом І за участь Роберта Монтгомері, 3-го графа Шрусбері, у спробі скинення короля нормандським герцогом Робертом Куртгезом.

Друга креація титулу графа Шрусбері сталась у 1442. Цей титул було надано Джону Талботу, однуму з найталановитіших полководців кінця Столітньої війни. У 1446 Джон Талбот також отримав ірландський титул графа Вотерфорда та спадковий титул лорда-стюарта Ірландії. Відтоді титули графа Шрусбері та графа Вотерфорда залишаються об'єднаними. На сьогоднішній день нащадки Джона Талбота продовжують носити цей титул, що робить їх володарями найстаріших графських титулів в Англії та Ірландії серед сучасного дворянства Великої Британії графського рангу (герцоги Норфолк та Лейнстер володіють давнішими титулами графа Ерандел та Кілдер відповідно). У 1694 р. Чарльз Талбот, 12-й граф Шрусбері, отримав також титул герцога Шрусбері, але з його смертю у 1718 р. цей титул перестав існувати.

Сучасні графи Шрусбері та Уотерфорд мають також титули граф Талбот та віконта Інгестре, створені у 1784 р. для іншої гілки роду Талботів, а також титул барона Талбота з Хенсоля, створений у 1733. Ці три титули належать до дворянства Великої Британії, тоді як титул Графа Шрусбері належить до дворянства Англії, а титул графа Уотерфорда — до дворянства Ірландії.

Графи Шрусбері мають право брати участь у коронації британського монарха та під час церемонії носять білий ціпокк символ посади лорда-стюарта Ірландії.

Список графів Шрусбері[ред.ред. код]

Графи Шрусбері, перша креація (1075)[ред.ред. код]

Графи Шрусбері, друга креація (1442)[ред.ред. код]

Спадкоємець: Джеймс Четвінд-Талбот, віконт Інгестре (народ. у 1978 р.).

Посилання[ред.ред. код]