Гра для персонального комп'ютера

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дитина грає в ПК-гру

Гра для персонального комп'ютера, ПК-гра — це відеогра, в яку грають на персональному комп'ютері, а не на, наприклад, аркадному ігровому автоматі або гральній консолі.

ПК-ігри створюються як одним розробником відеоігор, так і кількома, часто в співпраці з іншими фахівцями, а публікуються самостійно або через третю особу. Також, вони можуть поширюватися як на фізичних носіях, таких як DVD і CD, так і шляхом цифрової дистрибуції. ПЕ-ігри часто вимагають спеціалізованого апаратного забезпечення на комп'ютері користувача для того, щоб повноцінно функціонувати, наприклад, певного обсягу оперативної пам'яті або Інтернет-з'єднання для онлайн ігор.

Особливості платформи

[ред. | ред. код]

Тоді як гральні консолі виробляються і контролюються якимись компаніями, персональний комп'ютер залишається незалежним. Перевагами відкритості ПК для відеоігор є:

  • Низька ціна — оскільки на ринку присутня потужна конкуренція і відсутня комісія для виробника консолі, ігри та сервіси на ПК дешевші від ігор для гральних консолей.[1][2].
  • Гнучкість — старі ігри можна запускати на нових системах (хоча може знадобитися програма-емулятор)[3], а нові ігри можна запускати на застарілих системах, після налаштування рівня якості графіки та інших параметрів.
  • Інноваційність без перешкод — оскільки для видання чи оновлення гри для ПК непотрібно чекати на дозвіл, а апаратне забезпечення ПК постійно удосконалюється, саме ця платформа є центром розвитку програмного та апаратного забезпечення. Гральні консолі протягом свого існування залишаються без значних змін.[4]

Однак є і такі недоліки:

  • Підвищена складність — персональний комп'ютер призначений для виконання цілого ряду задач, але його неправильне налаштування можуть призвести до проблем з запуском ігор. Також можуть виникнути проблеми з сумісністю апаратного забезпечення та драйверми.
  • Ціна апаратного забезпечення — в той час як закриті системи продаються як один юніт і можуть продаватися у збиток, компоненти комп'ютера продаються окремо і тільки у прибуток.[2]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Sweeny, Tim (2007). Next-Gen podcast. Next Generation Magazine podcast. Архів оригіналу за 14 травня 2013. Процитовано 23 лютого 2012. We've been developing games that are community-based for more than ten years now, ever since the original Unreal and Unreal Tournament. We've had games that have had free online gameplay, free server lists, and in 2003 we shipped a game with in-game voice support, and a lot of features that gamers have now come to expect on the PC platform. A lot of these things are now features that Microsoft is planning to charge for.
  2. а б Lane, Rick (13 грудня 2011). Is PC Gaming Really More Expensive Than Consoles?. IGN. Архів оригіналу за 29 травня 2012. Процитовано 19 червня 2012.
  3. About Us. Good Old Games. Архів оригіналу за 25 червня 2013. Процитовано 19 червня 2012.
  4. Bertz, Matt. Valve and Blizzard Defend PC Platform, Diss Console Flexiblity. GameInformer. Архів оригіналу за 25 червня 2013. Процитовано 19 червня 2012. {{cite web}}: Текст «date 13 березня, 2010» проігноровано (довідка)