Гра для персонального комп'ютера

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
ПК-ігри

Гра для персонального комп'ютера, ПК-гра — це відеогра, в яку грають на персональному комп'ютері, а не на, наприклад, аркадному ігровому автоматі або гральній консолі. PC ігри створюються одним або більше розробником ігор, часто в поєднанні з іншими фахівцями, а також опубліковані самостійно або через третю особу. Також, вони можуть поширюватися на фізичних носіях, таких як DVD і CD. PC ігри часто вимагають спеціалізованого апаратного забезпечення на комп'ютері користувача для того, щоб грати, наприклад, графічні процесори або Інтернет-з'єднання для онлайн ігор.

Особливості платформи[ред.ред. код]

Відкритість[ред.ред. код]

Всі гральні консолі виробляються і контролюються якимись компаніями, в той час як персональний комп'ютер залишається незалежним. Перевагами відкритості є:

  • Низька ціна — оскільки на ринку присутня потужна конкуренція і відсутня комісія для виробника консолі, ігри та сервіси на ПК дешевші від ігор для гральних консолей.[1][2]
  • Гнучкість — старі ігри можна запускати на нових системах (хоча може знадобитися програма емулятор)[3], а нові ігри можна запускати на застарілих системах, після налаштування рівня якості графіки та інших ресурсів.
  • Інноваційність без перешкод — оскільки для видання чи оновлення гри для ПК непотрібно чекати на дозвіл, а апаратне забезпечення ПК постійно удосконалюється, саме ця платформа є центром розвитку програмного та апаратного забезпечення. Гральні консолі протягом свого існування залишаються без значних змін.[4]

Однак є і такі недоліки:

  • Підвищена складність — персональний комп'ютер призначений виконання для цілого ряду задач, але його неправильне налаштування можуть призвести до проблем. Також можуть виникнути проблеми з сумісністю апаратного забезпечення та драйверми.
  • Ціна апаратного забезпечення — в той час як закриті системи продаються як один юніт і можуть продаватися у збиток, компоненти комп'ютера продаються окремо і тільки у прибуток.[2]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Sweeny, Tim (2007). Next-Gen podcast. Next Generation Magazine podcast. Архів оригіналу за 2013-06-25. Процитовано 2012-02-23. «We've been developing games that are community-based for more than ten years now, ever since the original Unreal and Unreal Tournament. We've had games that have had free online gameplay, free server lists, and in 2003 we shipped a game with in-game voice support, and a lot of features that gamers have now come to expect on the PC platform. A lot of these things are now features that Microsoft is planning to charge for.» 
  2. а б Lane, Rick (2011-12-13). Is PC Gaming Really More Expensive Than Consoles?. IGN. Архів оригіналу за 2013-06-25. 
  3. About Us. Good Old Games. Архів оригіналу за 2013-06-25. Процитовано 2012-06-19. 
  4. Bertz, Matt. Valve and Blizzard Defend PC Platform, Diss Console Flexiblity. GameInformer. Архів оригіналу за 2013-06-25.  Текст «date 13 березня, 2010» проігноровано (довідка)