Громади Німеччини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Карта районів та громад Німеччині

Громада або комуна (нім. Gemeinde) в політичній системі Німеччини — найнижча ланка у структурі державного адміністрування, носій комунального самоврядування та народовладдя. Громадою може бути місто, сільське поселення, сукупність кількох поселень.

У вертикальній структурі управління Німеччини, громади утворюють найнижчий ступінь. Всі вони є частиною наступної вище за рангом державної ступені управління, а саме району, землі та федерації. У 19651975 роках у ФРН була проведена реформа місцевого самоврядування, скоротила в декілька разів кількість громад шляхом їх об'єднання. У Німеччині налічується 12 141 громада.

Конституціями всіх земель передбачено обов'язкова умова існування громади, а саме роздільне існування представницького та виконавчого органів влади. Громадські органи самоврядування формуються шляхом прямих, рівних і загальних виборів. У невеликих громадах роль представницького органу може грати збори всіх жителів[1].

Фінансове становище[ред. | ред. код]

Однією з причин погіршення фінансового стану місцевих бюджетів громад Німеччини — заборгованість, яка виникає після постійного використання позик на покриття бюджетних дефіцитів й фінансування капіталовкладень. Але, витрати громад ніколи не забезпечувалися лише надходженнями з податків. Для фінансування витрат місцевих бюджетів громад, вони отримують цільові та загальні дотації від федерального уряду.[2]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Федеративная Республика Германия. Германская система местного управления: Я. Ю. Старцев. Государственное и муниципальное управление в зарубежных странах. Архів оригіналу за 14 січня 2018. Процитовано 18 січня 2018.
  2. Бюджети земель та громад Німеччини - Фінанси країн Європейського Союзу - Навчальні матеріали онлайн. pidruchniki.com. Архів оригіналу за 1 квітня 2017. Процитовано 1 квітня 2018.