Позика

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

По́зика — передача активів у грошовій або натуральній формі на певний обумовлений час. Позичальник повертає позикодавцеві позику — таку ж суму грошових коштів або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості. Договір позики може бути безвідсотковим, або під певні відсотки, що регламентується Цивільним Кодексом України.

Уніфіка́ція по́зик — це об'єднання кількох позик в одну, коли облігації раніше випущених кількох позик обмінюються на облігації нової позики. В деяких випадках може здійснюватися обмін облігацій за регресивним співвідношенням, тобто коли декілька раніше випущених облігацій прирівнюють до однієї нової.

Онлайн позика — спосіб отримання грошей в борг у готівковій або безготівковій формі на банківську картку. Позичальник заповнює анкету на веб-ресурсі фінансової компанії (МФО), яка в автоматичному режимі перевіряє дані та протягом години повідомляє про рішення видачі позики. Повернення коштів відбувається через списання з платіжної картки позичальника. Позики видаються на короткий термін до 30 днів. Є одним із інструментів надання позики грошей до зарплати.

Види позик[ред. | ред. код]

  1. цільова — якщо договір позики укладається з умовою використання позичальником отриманих коштів на певні цілі.
  2. державна за договором державної позики позичальником виступає державний чи приватний інститут, що володіє державними страховими гарантіями, а кредитором — громадянин або юридична особа.
  3. нецільова за договором позики без обмеження використання позикових коштів позичальником. Як правило, такі позики дорожчі, ніж цільові.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]