Громовий Віктор Володимирович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Віктор Володимирович Громовий (* 1 лютого 1963, Нова Прага) — український педагог, Заслужений вчитель України, багаторічний голова Кіровоградської міської Асоціації керівників шкіл, віце-президент Асоціації директорів відроджених гімназій України. У минулому — член ЦК ЛКСМУ, член правління Товариства «Знання».

Життєпис[ред.ред. код]

Батьки — Володимир Сергійович та Віра Захарівна (дівоче прізвище — Миргородська). Ще в юнацькі роки захоплювався історією, зокрема України та Болгарії. Став переможцем радіоконкурсу «Чи знаєш ти Болгарію?». Із шкільних років долучився до громадської роботи (був членом ЦК ЛКСМУ, входив до правління Товариства «Знання» тощо), а розпочавши роботу в школі, бере участь у громадсько-педагогічному русі (віце-президент Асоціації «Відроджені гімназії України», голова міської організації Асоціації керівників шкіл України).

Після закінчення Новопразької середньої школи вступив на історичний факультет Кіровоградського педінституту. У педінституті виділився як переможець конкурсу молодих лекторів. Згодом, у 1985 p., здобув перше місце на рівні республіки в лекторському конкурсі, який проводило товарство «Знання». Долучився до просвітницької роботи. Його улюблену тему виступу «Радянська воєнна загроза: міфи і реальність» досі пам'ятають сотні слухачів. Віктор Володимирович активно працював у молодіжному лекторії обласної організації товариства «Знання», який знаходився на центральній площі м. Кіровограда. Ще будучи студентом, викладав історію та географію в Кіровоградській вечірній школі № 6.

Після закінчення з відзнакою інституту впродовж шести років був заступником директора з виховної роботи тоді «зразково-показової» Созонівської середньої школи Кіровоградського району.

У 1992 році Віктор Громовий закінчив аспірантуру Інституту соціології Національної академії наук України і того ж року очолив відроджену на базі колишньої Кіровоградської школи № 5 гімназію імені Тараса Шевченка, отримавши можливість реалізувати на практиці власний освітній проект відновлення роботи славетної Єлисавеградської гімназії(працював директором гімназії до червня 2005 року).

У квітні 2001 року Віктор Громовий став переможцем Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року» в номінації «Керівник навчального закладу» і, як це передбачалось умовами конкурсу, отримав звання «Заслужений учитель України».

Віктор Володимирович Громовий — ініціатор створення і багаторічний голова Кіровоградської міської Асоціації керівників шкіл, віце-президент Асоціації директорів відроджених гімназій України.

З 1998 р. — депутат Кіровоградської обласної ради трьох скликань. Як член депутатської комісії з питань освіти, культури, науки, спорту, молодіжної політики та у справах сім'ї він розробляв ряд регіональних та міських програм розвитку освіти, проводив різноманітні дослідження стану гуманітарної сфери регіону, організовував кілька Всеукраїнських науково-практичних конференцій («Гімназійна освіта: минуле і сучасність», (1993), «Елітарна освіта у кризовому суспільстві: шляхи становлення та виживання», (1996) та громадських слухань «Муніципальна система освіти як фактор розвитку міста», (1998), «Рідне місто як колективний спосіб існування та форма духовного життя», (2002). З 2006 р. — до сьогодні — голова Координаційної ради Асоціації лідерів освіти України (АЛОУ). З 2014 р. — головний редактор порталу Освітня політика

Творчий доробок[ред.ред. код]

Закінчив школу освітнього менеджменту при Амстердамському університеті (Нідерланди), є одним з авторів посібника з менеджменту освіти. Віктор Громовий— відомий науковець, автор двох підручників, трьох збірок та близько 500 статей з проблем сучасної освіти, політології та соціології. Постійно друкується у провідних українських та деяких зарубіжних періодичних виданнях (газетах «Дзеркало тижня», «Управління освітою», «Директор школи», «Первое сентября», журналах «Шлях освіти», «Рідна школа» тощо).

У 1997 році Віктор Володимирович був доповідачем від України на III з'їзді Міжнародної конфедерації керівників шкіл (ІСР) у м. [Бостоні, США]. За українсько-шведською програмою «Ольга» вивчав у Швеції освітні аспекти формування гендерно-збалансованого суспільства, став організатором тато школи в м. Кіровограді. Учасник українсько-нідерландської програми UDEM (Україна-Нідерланди: освіта і менеджемент), стажувався з проблематики громадянської освіти у США за програмою «Партнери в освіті» (2002), за програмою «Розвиток середньої освіти» Японської агенції з міжнародного розвитку (JICA) у Японії (2002), за програмою МАШАВ в Ізраїлі (2003), за тематикою євроатлантичної інтеграції в Польщі (2006) та Німеччині (2007).

Видав низку книг та мультимедійних посібників: «Реформи проти реальності», Випуск 1-2(1997), «Єлисаветградська гімназія»(1997), «Мистецтво живого слова»(1999), «Школа, школа…»(2004), «Як зробити помаранчеву школу» (2006), мультимедійних посібників «Школа, яка не школа. Випуск 1-3(2008–2011)», мультимедійних посібників «Освіта по-американськи», Випуск 1-2 (2009–2011) та інші.

Є упорядником видання «Біла книга (Сили змін та вектори руху до нової освіти України)», м. Київ: Міжнародний благодійний фонд «Україна −3000», 2009,— 156с. Біла книга була представлена Віктором Громовим на семінарі на «Освітня політика і рівні освітні можливості», який проводив Інститут Відкритого суспільства у столиці Албанії Тірана(18-21 березня 2010 року). Автор 5 фільмів «Американська школа», «Японська школа», «Шведська школа», «Ізраїльська школа», «Німецька школа».

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]