Демон (програма)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Демон працює у фоновому режимі без прямого спілкування з користувачем.

Демони зазвичай запускаються під час завантаження системи. Типові завдання демонів: сервери мережевих протоколів (HTTP, FTP, електронна пошта та інші), управління устаткуванням, підтримка черг друку, управління виконанням за розкладом і подібні завдання. Назви програм іноді закінчуються на «d» для підкреслення того що ця програма є демоном, наприклад: sshd, syslogd, httpd та інші.

Процес зазвичай стає демоном через запуск батьківським процесом породженого процесу системним викликом fork() та негайним завершенням батьківського процесу, так що процес init (PID=1) стає предком процесу. Крім того виконуються інші дії, такі як відокремлення контролюючого tty. Деякі операційні системи UNIX мають зручну функцію daemon(3) що спрощує створення демона.

Назву «демон» створили програмісти проекту MAC Массачусетського технологічного інституту за прикладом демона Максвела, вигаданої істоти, що постійно працює на задньому плані, впорядковуючи молекули.

Операційна система FreeBSD використовує зображення демона як талісман.

У системах Windows аналогічний за призначенням клас резидентних програм називається «службами» (англ. Services), хоча і їх іноді користувачі називають демонами.

Див. також[ред.ред. код]