День захисту дітей (Україна)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
День захисту дітей
Місце Україна Україна
Ким святкується дітьми
Засновано 1949 року (у світі)
1998 року (в Україні)
Дата 1 червня
Традиції проведення різних благодійних акцій
Пов'язаний з Міжнародним днем захисту дітей
CMNS: День захисту дітей у Вікісховищі

«День захисту дітей» — національне свято, покликане привернути увагу громадськості до проблем дітей, відзначається в Україні щорічно 1 червня[1]. «День захисту дітей» не є неробочим днем, якщо, в залежності від року, не потрапляє на вихідний день.

Історія[ред. | ред. код]

«День захисту дітей» з'явився 1998 року, після того, як 30 травня «на підтримку ініціативи Міністерства України у справах сім'ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей, Національного фонду соціального захисту матерів і дітей "Україна - дітям" та інших громадських організацій », в Києві, президент України Леонід Кучма підписав Указ N 568/98« Про день захисту дітей» яким наказував відзначати його в Україні щорічно 1 червня[2].

Дата для проведення цього свята була обрана главою держави не випадково. 27 вересня 1991 року в країні набрала сили конвенція про права дитини — міжнародний правовий документ, що визначає права дітей на освіту, користування досягненнями культури, правом на відпочинок і дозвілля та надання інших послуг дітям державами-членами Організації Об'єднаних Націй. Тому «День захисту дітей» був пристосований керівництвом республіки до Міжнародного дня захисту дітей, який також відзначається 1 червня.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Международный день защиты детей на Украине. Calend.ru. Архів оригіналу за 11 червня 2021. Процитовано 11 червня 2021.
  2. Про День захисту дітей. Офіційний вебпортал парламенту України (укр.). Процитовано 11 червня 2021.

Посилання[ред. | ред. код]