Рекреація

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Рекреа́ція — це система заходів, пов'язана з використанням вільного часу людей для їх оздоровчої, культурно-ознайомчої і спортивної діяльності на спеціалізованих територіях, які розташовані поза їх постійним помешканням.

Рекреація охоплює всі види відпочинку. Відновлення здоров'я і працездатності шляхом відпочинку на лоні природи, або під час туристичної поїздки з відвіданням національних парків, архітектурних пам'яток, музеїв.

Для того щоб розуміти термін «рекреація» необхідно зрозуміти саме слово. Слово «рекреація» є іншомовним, у англійській мові пишеться «recreation»;

  • «creation» — створення, вироблення;
  • «re» — вказує на дію по новому.

Отже, вірне розуміння слова «рекреація» це «створення\вироблення» знову того що вже було (і для уточнення «чого вже нема цілком, чи в більшості»). У англійській мові слово «Creator» означає «Творець», у розумінні Хто створив природу і здібності (н.п. мистецтва) у людині. Отож коли мова йдеться про рекреацію, вірніше значення цього терміну є «відтворювати» чи то оригінальне середовище забрудненої ріки, чи екосистему зі спілкою тварин у ній, чи розвалений парк архітектури збудованим вже не Творцем а працьовитою людиною, чи емоційні та інтелектуальні сили людини. Рекреаційним заняттям варто вважати те заняття що не просто відпочинок, гра, чи самозадоволення.

В понятті «рекреація у спеціально відведених ділянках» і понятті «рекреація для відтворення природного середовища, культури (н.п. способом реставрації архітектурних споруд)». Рекреація як «відпочинок у кінці тижня» і рекреація як "оздоровлення з відбудови навколишнього середовища (культурно важливих місцевостей, монументів, структур).

В поняття рекреація включають:

  • розширене відтворення фізичних, інтелектуальних та емоційних сил та етикету способом очищення, відновлення та будування природнього середовища (річки, парку, лісу, ландшафтного феномену, заповідника)
  • розширене відтворення фізичних, інтелектуальних та емоційних сил та етикету способом збереження місцевостей з культурно важливим значенням (пам'ятки архітектури, археологічної ділянки)
  • будь-яка гра, розвага, яка використовується для відновлення фізичних та розумових сил
  • найбільший сегмент індустрії дозвілля, що швидко розвивається, зв'язаний з участю населення в активному відпочинку на відкритому повітрі, проводиться переважно на вік-енд (у вихідні та святкові дні)
  • перебудова організму і людських популяцій, що забезпечують можливість активної діяльності за різних умов характеру і змін навколишнього середовища
  • цивілізований відпочинок, що забезпечується різними видами профілактики захворювань в стаціонарних умовах екскурсійно-туристичними заходами, в процесі занять фізичними вправами.

Розрізняють:

  • Короткотермінову рекреацію (з поверненням на ночівлю в постійне місце проживання)
  • Тривалу

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]