Джусто де Менабуої

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Джусто де Менабуої
Народився 1330
Флоренція, Флорентійська республіка
Помер 1390
Падуя
Діяльність художник
Купол баптистерію (деталь), 1375—1378, Падуя

Джу́сто де Менабу́ої (італ. Giusto de' Menabuoi; бл. 1330, Флоренція — 22 квітня 1393, Падуя) — італійський живописець.

Біографія[ред. | ред. код]

Відомий також як Джусто да Падова або Джусто Фйорентіно. Свідчення про художника досить суперечливі; за свідченням Джорджо Вазарі, Джусто народився у Падуї, у той час як в інших джерелах стверджується, що він був родом з Флоренції. Ймовірно, що він проходив навчання у майстерні флорентійського живописця Мазо ді Банко, одного з найбільших послідовників Джотто, з творчістю якого Джусто був добре знайомий, про свідчить аналіз його робіт.

У 13501360-ті художник працював у Ломбардії, а в 1370-х — у Падуї, де перебував під покровительством королівського двору. Разом з художником Альтік'єро да Дзевіо він сприяв тому, аби Падуя наприкінці XIV століття стала одним з івнтром розвитку образотворчого мистецтва.

Головною роботою Джусто є розпис стін і купола баптистерію у Падуї (1376), що відрізняється святковою величчю. У центрі купольного простору художник подав Ісуса Христа в оточенні багатьох святих, у той час як барабан прикрашений численними сценами зі Старого Заповіту.

Художник помер у Падуї 22 квітня 1393 року.

Література[ред. | ред. код]

  • Мировое искусство (Мастера итальянского Возрождения) / Сост. И. Г. Мосин. — СПб.: ООО «СЗКЭО „Кристалл“», 2006. — 160 с. ил. (рос.)

Галерея[ред. | ред. код]

Худ. Джусто де Менабуої. Фреска «Падуя» в каплиці Блаженного Луки Беллуді. Базиліка Сан Антоніо, Падуя.

Посилання[ред. | ред. код]