Димитрій Попеску

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
протоієрей Попеску Димитрій Васильович

Димитрій Васильович Попеску - священник Української Православної Церкви та настоятель Молдавсько-Румунської парафію у Києво-Печерській Лаврі УПЦ в місті Київ. Приймав активну участь зборі гуманітарної допомоги на потреби вимушених переселенців в Україні та Збройних сил України.

Життєпис[ред. | ред. код]

Попеску Димитрій Васильович, народився 26 вересня 1988 року в Чернівецької обл, Сторожинецкій р-н, село Чудей, в сім'ї священнослужителя.

Освіта[ред. | ред. код]

У 1995 році, Середня Школа (с. Хєдєрєуць, Молдова)

У 1998 році, ліцей на честь "Михая Емінеску" (с. Карапчів, Чернівецька обл.)

У 2000 році, Школа № 1 (Румунській), (с. Чудей, Чернівецька обл.)

У 2004 році, Школа № 2 (Українська), (с. Чудей, Чернівецька обл.)

У 2006 році, Київська Духовна Семінарія.

У 2010 році, Київська Духовна Академія.

У 2014 році, Магістерська Робота "Святитель Петр Могила в Румунській історіографії"

Сім'я[ред. | ред. код]

У 2010 році, одружився з Мітрік Анною Георгіївною.

У 2012 році, народилась донька Попеску Софія Дмитрівна.

У 2015 році, народилась донька Попеску Ольга Дмитрівна.

У 2020 році, народилась донька Попеску Олена Дмитрівна.

Рукопокладення[ред. | ред. код]

28 лютого 2010 року, Блаженнішим Митрополитом Володимиром був пострижений у ЧТЕЦЯ.

17 квітня 2011 року, Блаженнішим Митрополитом Володимиром був рукопокладений в сан ДИЯКОНА.

27 вересня 2011 року, Ректором КДАіС Митрополитом Антонієм (Паканичем) був рукопокладений в ІЄРЕЙСЬКИЙ сан.

Служіння[ред. | ред. код]

11 листопада 2011 року, створив Молдавсько-Румунську Парафію в місті  Київ у Києво-Печерській Лаврі, де являється настоятелем по теперішній час.

З 12.02.2015 по 19.08.2015 був відряджений Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм для служіння в жіночому монастирі "Великомученика Іоанна Сучавського" в смт Красноїльськ, Чернівецької області.

З 07.06.2020 по 01.12.2020 був відряджений Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм для служіння в Флорівському жіночому монастирі в місті Київ.

З 22 вересня 2020 року, був відряджений Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм для служіння на парафію на честь "Святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова" в місті Київ.

Активна громадянська позиція під час війни України з рф[ред. | ред. код]

Участь протоієрея Димитрія Попеску в інтерв'ю для Інформаційного Центру УПЦ про 1000 тонн гуманітарної допомоги від Румунської Церкви.

Завдяки трудам кліриків УПЦ румунського походження протоієрея Димитрія Попеску та протоієрея Миколая Попеску близько 500 тонн було привезено до Центру Гуманітарної допомоги при Чернівецько-Буковинській єпархії УПЦ. З даних пунктів духовенство і волонтери Чернівецької єпархії розвозили вантажі по єпархіях Української Православної Церкви, які найбільше постраждали від воєнних дій або прийняли значну кількість біженців. Допомогу отримали: Харківська, Ізюмська, Запорізька, Чернігівська, Ніжинська, Київська, Полтавська, Миколаївська, Шепетівська, Роменська, Дніпропетровська, Черкаська, Одеська, Львівська, Тернопільська, Івано-Франківська та інші єпархії.

Отці Димитрій та Миколай Попеску в ексклюзивному інтерв’ю Інформаційно-просвітницькому відділу УПЦ розповіли про те, що стоїть за цією вражаючою статистикою.

Священики поділилися тим, як вони на пропускному пункті кордону з Румунією у перші дні війни вирішили допомагати біженцям, та яким чином врешті вдалося досягнути таких масштабів помочі, розповіли історії людей, яким допомогли, а також подякували Румунській Православній Церкві, Її Предстоятелю та кожному православному румуну, завдяки яким тисячі українців отримали таку необхідну у ці важкі дні підтримку.