Добромислова Ольга Петрівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ольга Петрівна Добромислова
Народилася 28 червня 1925(1925-06-28)
Харків
Померла 8.04.2009
м.Санкт-Петербург, Росія
Діяльність фізіолог, доктор медичних наук
У шлюбі з Добромислов Аполлон Миколайович

Добромислова Ольга Петрівна (28.06. 1925, м. Харків  — 08. 04. 2009, м.Санкт-Петербург, Росія) — фізіолог, доктор медичних наук.

Біографія[ред. | ред. код]

Добромислова (дівоче прізвище Литвиненко) Ольга Петрівна народилась в в сім'ї студента-медика в Харкові, згодом родина переїхала до Ромен. У 1933 році пішла в перший клас міської середньої школи № 4, вчилась легко, була жвавою і активною. У четвертий клас пішла в Чернігові, куди переїхав працювати батько. Закінчувати школу довелося, у зв'язку з початком Великої Вітчизняної війни, в селі Мучкапі Тамбовської області м. Ромни Сумської області 28 червня 1925 року. Закінчила Московський медичний інститут. Вийшла заміж за офтальмолога Добромислова Аполлона Миколайовича. У 1951 році сім'я Добромислових переїхала в м. Кишинів, тому що виникла проблема з житлом в Москві. Спочатку власної квартири не було і тут, деякий час вони жили на кафедрі, навіть спали на столах.

У 1959 р. Ольга Петрівна Добромислова з чоловіком були направлені на роботу в Демократичну Республіку В'єтнам. Завдяки допомозі родини Добромислових у В'єтнамі був відкритий перший і єдиний у той час антиглаукоматозний диспансер, де місцеві фахівці освоїли нові методи діагностики — добову тонометрію, эластотонометрию. Незабаром чоловік О. П. Добромислової пройшов за конкурсом на посаду керівника кафедрою хвороб очей Ленінградського санітарно-гігієнічного медичного інституту (ЛСГМІ, нині — Північно-західний державний медичний університет імені Іллі Мечникова). Родина переїхала в Ленінград, де Добромислова працювала на кафедрі нормальної фізіології Санкт-Петербурзького санітарно-гігієнічного медичного інституту.

Науковий доробок[ред. | ред. код]

Добромислова О. П. займалась вивченням фізіологічних основ процесу стомлення як захисної реакції організму, фізіологією рецепторного апарату, секреторною і екскреторної функції залоз тонкого шлунка в нормі і патології, фізіолого-гігієнічними проблемами здоров'я студентів, дослідженням історії медицини. Доктор медичних наук, професор кафедри нормальної фізіології Санкт-Петербурзького санітарно-гігієнічного медичного інституту.

Родина[ред. | ред. код]

Чоловік — Добромислов Аполлон Миколайович (02.02. 1919 — 16.07.2004. м. Санкт-Петербург) — офтальмолог, професор. Дочка — Наталія Аполлонівна Добромислова, рентгенолог, кандидат медичних наук

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]