Довгоноса акула карибська

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Довгоноса акула карибська
Rhizoprionodon porosus.JPG
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Metazoa)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Хрящові риби (Chondrichthyes)
Підклас: Пластинозяброві (Elasmobranchii)
Надряд: Акули (Selachimorpha)
Ряд: Кархариноподібні (Carcharhiniformes)
Родина: Сірі акули (Carcharhinidae)
Рід: Довгоноса акула (Rhizoprionodon)
Вид: Довгоноса акула карибська
Біноміальна назва
Rhizoprionodon porosus
(Poey, 1861)
Rhizoprionodon porosus distmap.png
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Rhizoprionodon porosus
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Rhizoprionodon porosus
EOL logo.svg EOL: 221247
ITIS logo.svg ITIS: 160206
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 118256

Довгоноса акула карибська (Rhizoprionodon porosus) — акула з роду Довгоноса акула родини Сірі акули. Інша назва «акула-курка».

Опис[ред. | ред. код]

Загальна довжина сягає 80 см (самців) та 1,1 м (самиць). Голова довга. Морда надзвичайно довга та дуже вузька. Очі середнього розміру, круглі, з мигательною веретинкою. У раїм губ присутні довгі, чітко помітні борозни. Рот дугоподібний. На кожній щелепі розташовано по 24 робочих зуба. Зуби дрібні, на крайках зубів на відміну від інших представників свого роду відсутні пильчасті крайки. Тулуб веретеноподібний. Грудні плавці невеликі та широкі, трикутної форми. Мають 2 спинних плавця, з яких передній трохи перевершує задній. Передній спинний плавець розташований між грудними і черевними плавцями. Має трикутну форму. Задній спинний плавець розташовано навпроти анального. Останній більше за задній спинний плавець. Хвостовий гетероцеркальний, верхня лопать значно довше за нижню

Забарвлення спини сіро-коричневе або коричневе. Черево має білуватий колір. Іноді з боків присутні білодо-білі плями. Край переднього спинного та хвостового плавця темні, задні крайки остальних плавців зазвичай світле.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Тримається на глибинах від поверхні до 500 м (зазвичай — 100 м), континентальному та острівному шельфі. Воліє до мілини, зустрічається у лиманах, затоках, гирлах й річищах річок. Здійснює сезонні міграції, в зимовий час переміщається на більші глибини. Живиться дрібними костистими рибами, креветками, равликами, кальмарами, личинками водних тварин.

Статева зрілість настає у віці 2 роки, при розмірах у самців 60 см, у самиць — 80 см. Це живородна акула. Вагітність триває 10-11 місяців. Самиці народжує від 2 до 8, зазвичай до 6, акулят завдовжки 31-39 см.

Загальна тривалість життя 10 років, середня 5-6.

Є об'єктом обмеженого комерційного вилову біля берегів Бразилії. М'ясо їстівне, частково використовується для виробництва рибного борошна.

Ця акуля добре пристосовується до неволі, тому часто її тримають в океанаріумі.

Розповсюдження[ред. | ред. код]

Мешкає від південного узбережжя Флориди до Уругваю, включно зі східним узбережжям Південної Америки. Численнолю є в Карибському басейні.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Leonard Compagno, Marc Dando, Sarah Fowler: Sharks of the World. Princeton Field Guides, Princeton University Press, Princeton und Oxford 2005; S. 319–320, ISBN 978-0-691-12072-0.